WSO megyei bemutatók

Október 9-én a pécsi találkozóval indult a sorozat, ott került sor az első idei megyei bemutatóra – ezt 10-én még három rendezvény követte: Fóton, Székesfehérváron és Nagykanizsán. Október 20-án, kedden volt két újabb megyei bemutató: Győrött és Heves megyében, Sirokon, míg november 13-án Veszprém megyében, Berhidán
Íme, a részletek:
A XXIX. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón részt vevő / fellépő csoportok:
2020. október 9. Pécs
szakmai vendégek: Balla Richárd, Komlóczi Zoltán
Kék kavics színház – Magyarhertelend, csoportvezető: Figura Ede – Brémai muzsikusok-feldolgozás
Gézengúzok – Dombóvár, csoportvezető: Nyári Éva – A kis fenyő 

október 10. Fót
szakmai vendégek: Dolmány Mária, Herczeg Diána
Zsákhangya Nyüzsiszínház, Kistarcsa, csoportvezető: Nagy Mónika – Manómentő menőmentor (munkafolyamat-bemutató)
Muharay Elemér Színpad, Fót, csoportvezető: Révész Melinda – Múltidézők (részlet)
Az Art osztály (kék csoport) Szigetmonostor, csoportvezető: Kas Kriszta – túlÉLŐshow (nyilvános főpróba)
További résztvevők:
Szikrák – Veresegyháza, csoportvezető: Ácsné Csáki Ildikó
Tűztestvérek –  Veresegyháza, csoportvezető: Ácsné Csáki Ildikó
Tűzmadarak –  Veresegyháza, csoportvezető: Ácsné Csáki Ildikó 

október 10. Székesfehérvár
szakmai vendégek: Tóth Erzsébet, Golden Dániel  
Kodócska – Székesfehérvár, csoportvezető: Láposi Anita – A halhatatlanságra vágyó királyfi
Kodócska 2.0 –  Székesfehérvár, csoportvezető: Láposi Anita – #legyekura
Kinder spielen – Kincsesbánya, csoportvezető: Fekete Heidi – Schiffsbrüchige suchen… (Hajótöröttek keresnek…)
Prelúd pódium – Bicske, csoportvezető: Sulyokné Guba Judit 

október 10. Nagykanizsa
szakmai vendégek: Perényi Balázs, Upor László
Mozaik Társulat, Nagykanizsa, csoportvezető: Szollár-Nikolics Zsanna, A lónak vélt menyasszony
Honvéd Kaszinó Városi Színpad, Nagykanizsa, csoportvezető: Szollár-Nikolics Zsanna, Micsinai Dominik – Lusta Henrik

október 20. Győr
szakmai vendégek: Patonay Anita, Bauer Ildikó
Arrabona Kicsik – Győr, csoportvezető: Szabó Gergely – Ziskola
Dobókocka – Kunsziget, csoportvezető: Szabó Gergely – A kővé vált birodalom
résztvevőként:
Arrabona Diákszínpad, csoportvezetők: Bálint Betty, Balla Richárd, Lakatos Dorina

október 20. Sirok
szakmai vendégek: Nyári Arnold, Tölgyfa Gergely
PAFFF Színpad – Sirok, csoportvezető: Rajnavölgyi Vilmos – A makacs menyecske
Bendegúzok – Sirok, csoportvezető: Gál Zoltán – Fagyos király 

november 13. Berhida
Szakmai vendégek: Szücsné Pintér Rozália, Zalavári András
PERSZE – Berhida, csoportvezető: Fésüs Éva – Világvége 2.0
Pereszke – Berhida, Fésüs Éva – játék, foglalkozás-bemutató

A XXVIII. WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁLRA MEGHÍVOTT CSOPORTOK JEGYZÉKE

(Frissítve 05.14-én)
A május 12-én estére ígért eredményt nem sikerült honlapunkon közzétenni: a nagy érdeklődés túl nagy terhelést jelentett a honlapunkat üzemeltető szervernek. (A wso.hu oldalunk hasonló sorsra jutott: lefagyott, nem volt elérhető.) Ezért került fel a Magyar Drámapedagógiai Társaság Facebook oldalára a lenti jegyzék.
Rövid (de számunkra vég nélkülinek tűnő) betegeskedés után honlapunk meggyógyult, a frissített lista az alábbiakban olvasható.
Elnézést kérünk mindazoktól, akik ígéretünk ellenére nem tudták ezen az oldalon olvasni a jegyzéket.
A felmenő rendszerű országos találkozó záró eseményére, az országos fesztiválra idén – az előző évekhez viszonyítva – kevesebb vendéget van lehetőségünk meghívni. Az idei remek kínálatból a regionális találkozók zsűrije által javasolt csoportok létszáma és műsorideje két fesztivált is kitöltött volna. Ezért sok kiváló előadás meghívásáról le kellett mondanunk.
(Szeretnék a következő tanév első felében a most kimaradó csoportok közül nagyobb rendezvényeinken fellépési lehetőséget biztosítani majd néhány további csoportnak – olyanoknak, akik most kimaradtak.)
A meghívott csoportok:
1. Határon innen
Alföldi Gyermekszínpad,
Debreceni Művelődési Központ, Debrecen, Haverkák, avagy…, rendező: Várhidi Attila
Álmosdi Ekhós Rajkók, Roma Láng Egyesület, Álmosd, A cigány tündér, rendező: Szilasi Zsanett
Avastetői Pegazus Csikók, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Tökéletlen szülők, tökéletlen gyerekek, rendező: Nagy Andrea
Bendegúzok, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, A bajusz, rendező: Gál Zoltán
CsepPet, Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert, Mese a lányról, aki nem beszélt, rendező: Fontányi Andrea, közreműködött Temeláné Csernák Bernadett
CsosziBoszik, Veszprémi Cholnoky Jenő Általános Iskola, Veszprém, Félelmeink, rendező: Neuburger Éva
Főnix Csoport, Csengelei AMI, Csengele, Csongor és Tünde kicsit másképp, rendező: Lantosné Horváth Irén
G.B.CS: IKT, Nagy Imre Általános Iskola és AMI, Budapest, Örkénykeskedünk…, rendező: Körömi Gábor
Izgő-mozgó Színpad, Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest, Mersz vagy mersz? avagy önszántából mindenki nyer!, rendező: Almássy Bettina
Kalamajka Csoport, Kecskeméti Vásárhelyi Pált Ált. Isk. és AMI, Kecskemét, Lélekmadár, rendező: Vass-Eysen Ábel
Kalamajka Csoport, Szegedi Jerney János Általános Iskola, Szeged, Sárkánybál, rendező: Lovai Ágota
K.Ö.B.Ö.  Csoport, Eck Imre AMI, Pécs, Bully vagy nem buli, rendező: Komlóczi Zoltán, videó: Paplaure Tamás, hang: Nagy Bálint
Magocska, Attila Király Gimnázium, Általános Iskola és AMI, Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskolája, Aba, A tojás, rendező: F. Korcz Judit és Tömör Zsuzsanna
Pemetefű, Szegedi Jerney János Általános Iskola, Szeged, Ének a kőszívű királyról, rendező: Lovai Ágota
PERSZE, Petőfi Művelődési Ház és Könyvtár, Berhida, …függőben…, rendező: Fésüs Éva
Petőfis Pupákok, Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola, Gödöllő, A walesi bárdok, rendező: Kis Tibor
Pogácsa az Arénában, Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület, Budapest, Imbolygó iskolabolygó, rendező: Koltai Judit
Szabó Magda Színjátszó Csoport, Szabó Magda Kéttannyelvű Általános Iskola, Budapest, Meséld el fiam, rendező: Szalai Ádám, Várkonyi Dániel
Szálka Stúdió, Tatabányai Árpád Gimnázium, Tatabánya, Törékeny, mint az üveg, rendező: Tara Andrea
Turbó Csiga, Siófoki Beszédes József Általános Iskola, A nap leánya, rendező: Takács Tünde

2. Határon túlról
Románia
Huncutkák, Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, A boszorkány lányai, rendező: Rusz Csilla
Szerbia

Palicsi Színjátszó Grund – Nagyok, Palicsi Magyar Művelődési Egyesület és Miroslav Antić Általános Iskola, Palics, Szerbia, Rómeó és Júlia, rendező: Kalmár Zsuzsa, csoportvezető: Arnold Ildikó
Szlovákia
Harkácsi Pimpó Bábcsoport, Harkácsi Alapiskola, Szlovákia, Vörös Rébék, rendező: Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
Szlovénia
Kisoroszlánok, Magyar Nemzetiségi Művelődési Központ, Lendva, Háziolvasmány, avagy a János vitéz, rendező: Koter Gizela és Nagy Éva
Az országos fesztivál Szegeden kerül megrendezésre. A meghívást elfogadó csoportok előadásai június 7-én és 8-án lesznek láthatók a Szent-Györgyi Albert Agórában.

XXVIII. WSO – A MEGYEI ÉS REGIONÁLIS BEMUTATÓK SZERVEZŐI, HELYSZÍNEI, IDŐPONTJAI

(Frissítve február 4-én, 15.07-kor)
XXVIII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó
MEGYEI BEMUTATÓK

BÁCS-KISKUN MEGYE
Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ Nonprofit Kft.
szervező: Józsa Kata
telefon: +36 30 3657966, e-mail: monostorijozsakata@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 12., péntek
A rendezvény helyszíne: Hírös Agóra – Ifjúsági Otthon, Kecskemét

BARANYA MEGYE
Apolló Kulturális Egyesület
szervező: Komlóczi Zoltán
telefon: +36 20 2744440, e-mail: zoltanowich@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 5., péntek
A rendezvény helyszíne: Pécsi Kulturális Központ

BÉKÉS MEGYE
Körös-Vidék Drámapedagógiájáért Alapítvány
szervező: Varga Anna
telefon: +36 20 5984102, e-mail: panka.varga@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 6., szombat
A rendezvény helyszíne: Békéscsabai Napsugár Bábszínház, Békéscsaba

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE
Montázs Drámapedagógiai és Közművelődési Egyesület
szervező: Izsó Angelika
telefon: 06 30 2480424, e-mail: montazsegy@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 13., szombat
A rendezvény helyszíne: Csodamalom Bábszínház, Miskolc

BUDAPEST
A fővárosi bemutatóhoz négy helyszín közül választhatnak a csoportok.
1. Marczibányi Téri Művelődési Központ
szervező: Krammer Zita
telefon: +36 20 9272330, e-mail: matitkar@marczi.hu
A fővárosi „területi” bemutató időpontja: 2019. április 7., vasárnap
A rendezvény helyszíne: Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

2. Kispesti Munkásotthon Művelődési Ház
szervező: Dolmány Mária
tel.: +36 30 4842356, e-mail: miryam.dolmany@gmail.com
A fővárosi „területi” bemutató időpontja: 2019. április 12., péntek
A rendezvény helyszíne: Budapest, Kispesti Munkásotthon Művelődési Ház

3. Vigyázó Sándor Művelődési Ház
szervező: Almássy Bettina
tel.: +36 30 9115748, e-mail: izgi.irni@gmail.com
A fővárosi „területi” bemutató időpontja: 2019. április 28., vasárnap
A rendezvény helyszíne: Budapest, Vigyázó Sándor Művelődési Ház

4. Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Csepel
szervező: Körömi Gábor
telefon: +36 20 3415888 v. +36 70 9383157, e-mail: koromig@yahoo.com
A fővárosi „területi” és egyben Pest megyei bemutató időpontja: 2019. április 13., szombat
A rendezvény helyszíne: Budapest (Csepel), Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

CSONGRÁD MEGYE
Szent-Györgyi Albert Agóra
szervező: Gila Gabriella
telefon: +36 62 563480, +36 70 3367063, e-mail: gilagabriella@agoraszeged.hu
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 26., péntek
A rendezvény helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agóra, Szeged

FEJÉR MEGYE
Fejér Megyei Művelődési Központ Művészetek Háza
szervezők: Gonda Emma,
telefon: +36 30 2046454, e-mail: emmagonda@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 10., szerda
A rendezvény helyszíne: Fejér Megyei Művelődési Központ Művészetek Háza, Székesfehérvár

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE
Fehér Ló Művelődési Ház
szervező: Blahovits Márta
telefon: +36 30 6404986 (16 óra után), e-mail: blahovitsmarta@gmail.com, továbbá Frankó Katalin, e-mail: frankokatalin@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 12., péntek
A rendezvény helyszíne: Fehér Ló Művelődési Ház, Mosonmagyaróvár

HAJDÚ-BIHAR MEGYE
Népművelők Hajdú-Bihar Megyei Egyesülete
szervező: Márton Boglárka
telefon: +36 20 2828706, e-mail: martonboglarka1@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 13., szombat
A rendezvény helyszíne: Kéky Lajos Városi Művelődési Központ, Hajdúnánás

HEVES MEGYE
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
szervező: Zentai Péterné
telefon: +36 20 8863070, e-mail: zentai.peterne@uni-eszterhazy.hu
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 12., péntek
A rendezvény helyszíne: Forrás Gyermek és Ifjúsági Ház, Eger

JÁSZ–NAGYKUN–SZOLNOK MEGYE
Fegyverneki Művelődési Ház és Könyvtár
szervező: Magyar Lászlóné, Piroska
telefon: +36 56 481028, e-mail: muvhaz@fegyvernek.hu
A megyei bemutató időpontja: 2019. március 29.
A rendezvény helyszíne: Fegyverneki Művelődési Ház és Könyvtár

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE
A Vértes Agorája
szervező: Tóth Zsóka
telefon: +36 30 6378660, e-mail: toth.zsoka@avertesagoraja.hu
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 18., csütörtök
A rendezvény helyszíne: Vértes Agorája, Tatabánya

NÓGRÁD MEGYE
Mikszáth Kálmán Művelődési Központ
szervező: Jakus Julianna
telefon: +36 35 300622, +36 30 4735315, e-mail: jakusjuli@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 27., szombat
A rendezvény helyszíne: Mikszáth Kálmán Művelődési Központ, Balassagyarmat

PEST MEGYE
1. Vörösmarty Művelődési Ház, Fót
szervező: Révész Melinda
telefon: + 36 20 3584016, e-mail: remelinda@gmail.com
Időpont: 2019. április 27., szombat
A rendezvény helyszíne: Vörösmarty Művelődési Ház, Fót

2. Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Csepel
szervező: Körömi Gábor
telefon: +36 20 3415888 v. +36 70 9383157, e-mail: koromig@yahoo.com
A fővárosi „területi” és egyben Pest megyei bemutató időpontja: 2019. április 13., szombat
A rendezvény helyszíne: Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Csepel

SOMOGY MEGYE
Csurgói Sportcsarnokkezelő Nonprofit Kft.
szervező: Ákli Krisztián
telefon: +36 70 3699827, e-mail: aklik@freemail.hu
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 5., péntek
A rendezvény helyszíne: Csokonai Közösségi Ház, Csurgó

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE
Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza
szervező: Orbán-Radvánszki Ágnes
telefon: +36 45 405239, +36 20 4647454, e-mail: kisvarda.szinhaz@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 12., péntek
A rendezvény helyszíne: Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza

TOLNA MEGYE
Babits Mihály Kulturális Központ
szervező: Kovács Zsuzsanna
telefon: +36 20 4286378, e-mail: kovacs.zsuzsanna@szekszardagora.hu
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 9. kedd
A rendezvény helyszíne: Babits Mihály Kulturális Központ, Szekszárd

VAS MEGYE
Soltis Lajos Színház Művelődési Egyesület
szervező: Nagy Zsuzsi
telefon: +36 20 3620356, e-mail: nagy.zsuzsi.soltis@gmail.com
A megyei bemutató időpontja: 2019. április 29., hétfő
A rendezvény helyszíne: Soltis Lajos Színház, Kamaraszínház, Celldömölk

VESZPRÉM MEGYE
Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár
szervező: Lakatos-Ézsiás Anita, telefon: +36 30 2486707, e-mail: ezsanita@gmail.com
A megyei bemutató tervezett időpontja: 2019. április 27., szombat
A rendezvény helyszíne: Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

ZALA MEGYE
Zalaszentgróti Művelődési és Sportegyesület
szervező: Varga István
telefon: +36 30 6085584, +36 83 360120, e-mail: z.grottelehaz@gmail.com
A megyei bemutató tervezett időpontja: 2019. április 16., kedd
A rendezvény helyszíne: Városi Könyvtár és Művelődési-Felnőttképzési Központ, Zalaszentgrót

REGIONÁLIS BEMUTATÓK

BUDAPEST
Marczibányi Téri Művelődési Központ
szervező: Krammer Zita
telefon: +36 20 9272330, e-mail: matitkar@marczi.hu
A regionális bemutató tervezett időpontja: 2019. május 4., szombat
A rendezvény helyszíne: Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

DÉL-DUNÁNTÚLI REGIONÁLIS TALÁLKOZÓ
(FEJÉR, BARANYA, TOLNA, SOMOGY MEGYE)
Dombóvári Művelődési Ház Nonprofit NKft.
szervező: Szabóné Rambala Gabriella
telefon: 06 20 3820427, 06 74 466538, e-mail: dmhkft.szervezo@gmail.com
A regionális bemutató időpontja: 2019. május 3., péntek
A rendezvény helyszíne: Dombóvári Művelődési Ház Nonprofit NKft.

DÉLKELET-MAGYARORSZÁGI REGIONÁLIS TALÁLKOZÓ
(JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK, BÉKÉS, CSONGRÁD, BÁCS-KISKUN MEGYE)
Cervinus Teatrum
szervezők: Tőkés-Szeljak Gabriella
telefon: +36 20 2449499, e-mail: szeljakgabriella@gmail.com
A regionális bemutató tervezett időpontja: 2019. május 11., szombat
A rendezvény helyszíne: Cervinus Teatrum, Szarvas

ÉSZAK-DUNÁNTÚLI REGIONÁLIS TALÁLKOZÓ
(GYŐR-MOSON-SOPRON, ZALA, VAS, VESZPRÉM MEGYE)
Balaton Színház
szervező: Horváth Anita
telefon: +36 83 515231, e-mail: horvath.anita@balatonszinhaz.hu
A regionális bemutató időpontja: 2019. május 11., szombat
A rendezvény helyszíne: Balaton Színház, Keszthely

ÉSZAKKELET-MAGYARORSZÁGI REGIONÁLIS TALÁLKOZÓ
(HAJDÚ-BIHAR, BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN, HEVES, SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE)
Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza
szervező: Orbán-Radvánszki Ágnes
telefon: +36 45 405239, +36 20 4647454, e-mail: kisvarda.szinhaz@gmail.com
A regionális bemutató időpontja: 2019. május 10. péntek vagy május 11., szombat – szervezés alatt
A rendezvény helyszíne: Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza

KÖZÉP-MAGYARORSZÁGI REGIONÁLIS TALÁLKOZÓ
(PEST, NÓGRÁD, KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE)
Mikszáth Kálmán Művelődési Központ
szervező: Jakus Julianna
telefon: +36 35 300622, +36 30 4735315, e-mail: jakusjuli@gmail.com
A regionális bemutató időpontja: 2019. május 11., szombat
A rendezvény helyszíne: Mikszáth Kálmán Művelődési Központ, Balassagyarmat

Gyermek- és diákszínjátszó rendezői tanfolyam

(Frissítve 10. 15-én.)
A Magyar Drámapedagógiai Társaság 120 órás gyermek- és diákszínjátszó rendezői képzést akkreditáltatott.
A képzésre első alkalommal kerül sor.
A nyolc hétvégére tervezett tanfolyam órái: szombati napokon 10-18, míg vasárnap 9-14 óra között.
A képzés időpontjai: 2018-ban: 1. hétvége: október 6-7., 2. hétvége: október 20-21., 3. hétvége: november 3-4., 4. hétvége: november 24-25., 5. hétvége: december 15-16., 2019-ben: 6. hétvége: január 12-13., 7. hétvége: január 26-27., 8. hétvége: február 23-24.
A képzés helyszíne: Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ
A tanfolyam részvételi díja: 150 ezer Ft/fő (amely két részletben is fizethető)
Képzésvezető: Kaposi László
A képzés oktatói: Hernádi Krisztina, Kiss Anikó, Kis Tibor, Körömi Gábor, Pap Gábor Papesz, Perényi Balázs, Török László Dafti és Kaposi László (egyes szakterületeken további oktatókat hívunk)
A képzés részletes tájékoztatója letölthető.
Várhatóan évente indítjuk tanfolyamunkat.
A jelentkezés első fázisa: a részvételi szándék jelzése
e-mailben: rendezoitanfolyam@gmail.com 

További információk: Füsi Anna, +36 30 2979667

A TANFOLYAM TANÁRAI – ÖNMAGUKRÓL

Hernádi Krisztina (logopédus-beszédtanár): Az elmúlt több mint huszonöt évben a logopédia különböző területein szereztem tapasztalatokat: gyermek és felnőttkori beszédhibák kezelése, klinikai beszédzavarok, tanulási problémák, magyar mint idegen nyelv oktatás (fonetika), előadói beszéd oktatása.
Pályakezdésem óta tanítok beszédtechnikát a színház, művészetoktatás és a média területén. Oktatóként részt veszek különböző továbbképzéseken, workshopokon, színházi tréningeken, színjátszó táborokban. Jelenleg óraadó tanárként a Színház- és Filmművészeti Egyetemen tanítok.

Kaposi László: A gyermek- és a diákszínjátszástól indultam: volt pár esztendő az életemben, amikor hat csoportot vezettem. Később hosszú ideig azért kellett egyre idősebbekkel dolgoznom, mert a csoportjaim a korosztályi váltásoknál nem „fejeződtek be”, a gyerekek, fiatalok maradtak, jöttek tovább. Sodródtam a felnőttek színjátszása felé… A Kerekasztal Színházi Nevelési Központ alapítója és 14 évig vezetője, rendezője voltam. A színházi nevelés mellett a tanítási dráma (és annak tanítása) volt olyan terület számomra, ahol sokat dolgozhattam.

Kiss Anikó vagyok, Szerbiából, Magyarkanizsáról. 2013 óta szabadúszó rendező-koreográfusként és színészként dolgozom olyan előadásokban, amelyek a fizikai-színházi területéhez tartoznak. A budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem rendező-koreográfus szakán végeztem. A következő meghatározó alkotókkal dolgoztam együtt: Nagy József, Yumiko Yoshioka, Urbán András, Kokan Mladenovic, Paolo Magelli. A STREAMLET Művészeti Egyesület alapítótagja vagyok.

Kis Tibor: Soha nem volt, és nem lesz könnyű pedagógusnak lenni. Ha igazán komolyan gondolja az ember ezt a szakmát, két dolgot birtokolnia kell: az alkotásba vetett hitet, és a módszertani tudást. A gyermekszínjátszás számomra az a terep, ahol meg tudtam találni a gyerekekkel közös alkotás lehetőségét. Talán ezért van az, hogy túl a negyvenedik tanévemen még mindig szeretnék rendezni valami jót, pedig Keleti Pista bácsitól is tudom: a színház csak ürügy.

Körömi Gábor (drámapedagógus, intézményvezető helyettes, Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola): 1989 óta foglalkozom gyerekekkel, előtte és utána gyermek-, diák- majd felnőtt színjátszó csoportokban játszottam, rendeztem. Alapító tagja voltam a Kaposi László által vezetett Kerekasztal Színházi Nevelési Központnak, majd Gabnai Katalin osztályában végeztem színházelmélet-drámapedagógia szakon. Vezettem színjátszó csoportot hátrányos helyzetű gyerekeknek és határon túli fiataloknak, kézműves és dramatikus meseházat kisiskolásoknak és óvodásoknak. Az elmúlt harminc évben sokféle területen szereztem gyakorlatot, közművelődéstől a közoktatásig, színháztól a bábszínházig, óvodától egyetemig. Óraadóként több felsőoktatási drámás képzés oktatójaként közreműködhettem.  Az ELTE doktori képzésében a gyermekszínjátszás témájával foglalkozom.

Pap Gábor (zene és drámatanár, tagozatvezető, Vörösmarty Gimnázium, alapító társulatvezető, Trainingspot Társulat): Az elmúlt negyedszázadban szinte minden korosztályban, iskolatípusban és színházi szférában dolgoztam kreatív zenészként, zeneszerződként, rendezőként. Az életem fő csapása a Vörösmarty Gimnáziumhoz köt: itt dolgoztam ki a Dramatikus Zenei Gyakorlatok módszerét, ami bárkit képessé tehet arra, hogy zene és akusztikus eszközökkel alkotó módon vegyen részt a színházcsinálás folyamatában. Emellett folyamatosan vettem részt kő-, független és diákszínházi előadások készítésében zeneszerzőként, rendezőként. Tíz éven át vezettem a Trainingspot Társulatot, melynek keretében fontos zenés, mozgás- és bábszínházi előadásokat hoztunk létre, de missziónknak tekintjük a színházi nevelés területén belül a zenés tantermi előadások készítését is.

Perényi Balázs (drámatanár, rendező) (Úton van a szöveg… Amint megkaptuk, frissítjük a dokumentumot.)

Török László Dafti (magyartanár – drámatanár – gyermekszínjátszó-rendező): 1993 óta foglalkozom drámapedagógiával és gyerekszínjátszással. Drámatanárként dolgoztam a legkülönbözőbb korosztályokkal a legkülönbözőbb „terepeken”, óvodától egyetemig. Színjátszó-rendezői munkám bázisa a tavaly megszűnt szabadszállási Lajtorja csoport volt. Egy időben az OWS-gálák állandó meghívottai közé tartoztunk, így kaptunk visszajelzést formai-tartalmi keresgélésünk színvonaláról. E keresgélés egyik legmarkánsabb jegyének a komplex színpadi képbe sűrűsödő, „gyomorszáj szinten megjelenő” megérintettséget érzem.

A XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál programja

Debrecen, 2018. június 8-10. 
www.drama.hu, www.wso.hu, e-mail: orszagos.talalkozo@gmail.com
Társrendező: DEBRECEN MEGYEI JOGÚ VÁROS
VOJTINA Bábszínház, CSOKONAI Színház
 
Támogatók
NEMZETI KULTURÁLIS ALAP KÖZMŰVELŐDÉS KOLLÉGIUMA
NEMZETI TEHETSÉG PÁLYÁZAT (nagy hagyományú és szakmailag elismert versenyek támogatása)
(Megjegyzés: a szervezőknek ígéretük van az EMMI támogatására.)

Read more

Sajtótájékoztató – XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál, Debrecen

Debrecenben kerül megrendezésre a XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál 2018. június 8-9-10-én. Az esemény főszervezője a Magyar Drámapedagógiai Társaság, társszervezője Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata. A fesztivál előadásainak a Csokonai Színház és a Vojtina Bábszínház ad otthont, az egyéb fesztiválprogramoknak pedig a város több pontja és intézménye.
A találkozó kísérő eseményeként Társművészetek – határátlépések címmel műhelykonferenciát szervez az összművészet jegyében a Magyar Drámapedagógiai Társaság, Debrecen Megyei Jogú Város, a Vojtina Bábszínház és a Csokonai Színház közösen a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban, a Déri Múzeumban, a Vojtina Bábszínházban és a Debreceni Arany János Óvodában június 8-án (pénteken) 9.00 órától 16.15-ig.
Az események sajtótájékoztatójára 2018. május 30-án (szerdán) 11.00 órakor a Vojtina Bábszínház színháztermében kerül sor.

Read more

TÁRSMŰVÉSZETEK – HATÁRÁTLÉPÉSEK (műhelykonferencia az összművészet jegyében)

A Magyar Drámapedagógiai Társaság, Debrecen Megyei Jogú Város, a Vojtina Bábszínház és a Csokonai Színház közös módszertani rendezvénye
2018. június 8. péntek 9-16.15 óráig
XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó kísérő eseménye
A módszertani napot ajánljuk drámapedagógusoknak, színházi neveléssel foglalkozóknak, független színházi műhelyek munkatársainak, gyerek-, diákszínjátszó-rendező, valamint bábcsoportvezetőknek, színház- és drámaszakos hallgatóknak, művészeti iskolák tanárainak, színi stúdiók tanulóinak, közművelődési szakembereknek, szakmabeli és szakmán kívüli érdeklődőknek.
A rangos szakmai rendezvény vendégei tréningeken, bemutató órákon, saját élményű foglalkozásokon és színházi nevelési előadásokon vehetnek részt.
Helyszínek:
  • MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (4026 Debrecen, Baltazár Dezső tér 1.) Multimédia és Művészetpedagógia terem
  • Déri Múzeum (4026 Debrecen, Déri tér 1.) Díszterem
  • Vojtina Bábszínház (4026 Debrecen, Kálvin tér 13.) Játszószínház
  • Debreceni Arany János Óvoda (4026 Debrecen, Arany János tér 3.)

Read more

Próba-játék-felvétel

(Figyelem, a beadási határidő meghosszabbítva június 1-ig.)
A Magyar Drámapedagógiai Társaság a XXVII. Weöres Sándor Orszá­gos Gyermekszínjátszó Fesztivál kiegészítő programjaként mozgó­kép pályázatot hirdet gyermekszínjátszóknak
Az előző évek képzőművészeti pályázataihoz hasonlóan idén is hirde­tünk vizuális kiegészítő pályázatot a gyermekszínjátszó találkozók mellett.
Olyan, maximum 3 perces, vágott bemutatkozó filmetűdöt készítsetek, melyből kiderül, hogy mit jelent számotokra a színjátszás. Milyen a hangulata a próbáknak, hogyan, milyen körülmények között dolgozik a csoport, milyen hagyományai vannak stb.
Az alkotások készülhetnek mobiltelefonnal, fényképezőgéppel, és természetesen kamerával is, a lényeg a hangulat. Arra kérjük a pályázókat, hogy az elkészült filmeket töltsétek fel a Youtube-ra, és a megosztható linket küldjétek el az alábbi e-mail címre:
(Folytatás a címre vagy a Tovább feliratra kattintva.)
Kérjük, hogy a beküldött filmekhez, a link mellé az alábbi információkat mellékeljétek:
A film címe / A készítő(k) neve / Életkora / A színjátszó csoport neve / A vezető neve / Telefonszáma / E-mail címe / Értesítési címe  
A munkák beérkezési határideje: 2018. június 1. 
 
Cím: PRÓBA – JÁTÉK – FELVÉTEL!
Kiíró: Magyar Drámapedagógiai Társaság
1022 Budapest Marczibányi Tér 5/A
A pályázatokkal kapcsolatban minden további információ a fent megadott e-mail címen kérhető.
A beérkezett alkotásokból a legsikerültebbeket a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó záró rendezvényén a fesztivál közönsége előtt is bemutatjuk. A legkedveltebb, legsikerültebb alkotás létrehozói meghívást kapnak az országos találkozóra, Debrecenbe.
Az elkészült filmeket a Magyar Drámapedagógiai Társaság és az országos fesztivál (WSO) Facebook oldalán is megosztjuk.
Tegyük színesebbé a fesztivált!

XXVII. WSO – helyszínek, időpontok, szakmai vendégek (zsűri)

(Frissítve 04.25-én.)
A XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó egyes megyei és regionális bemutatóit – a hagyományoknak megfelelően – szakmai beszélgetés követi. Az ezek vezetésére felkért munkatársaink névsora olvasható az alábbi táblázatban. (Mint látható, a zsűri több esetben még szervezés alatt.)
A Magyar Drámapedagógiai Társaság elnöksége által felkért zsűritagok 2018-ban (a szervezők erről a jegyzékről hívhatnak zsűritagokat):
Achs Károly, Ákli Krisztián, Csáki Szabolcs, Bori Viktor, Dolmány Mária, Egervári György, Farkas Atilla, Golden Dániel, Herczeg Dia, Herczog Noémi, Jászay Tamás, Kaposi József, Kaposi László, Láposi Terka, Lázár Péter, Lipták Ildikó, Meleg Gábor, Nyári Arnold, Pap Gábor, Papp Dániel, Pass Andrea, Patonay Anita, Perényi Balázs, Regős János, Somogyi Tamás, Szakall Judit, Szalai Ádám, Tóth Erzsébet, Tóth Miklós, Tóth Szilvia, Tóth Zsuzsanna, Tölgyfa Gergely, Uray Péter, Varju Nándor, Zalavári András
(A lista hosszabb volt: szabályaink és gyakorlatunk szerint azon kollégáink, akik az adott esztendőben csoporttal indulnak, nem zsűrizhetnek.)

Read more

Minősítések – XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó

(Frissítve 04.28-án.)
Jász-Nagykun-Szolnok megye, Fegyvernek, 2018. március 23.
Zöldfülűek, Orczy Anna Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskola Tagintézménye, A székely menyecske meg a gyáva ördög, Tukarcs Piroska – BRONZ
Ropik, Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok, Hogy is van?, Moldvai Ibolya – ARANY
Csipp-csupp, Orczy Anna Általános Iskola, Fegyvernek, Sarkadi Andrea, Gerőcs Eszter – EZÜST (a zsűri továbbjutásra javasolja)

Read more