Minősítések – XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó

(Frissítve 04.28-án.)
Jász-Nagykun-Szolnok megye, Fegyvernek, 2018. március 23.
Zöldfülűek, Orczy Anna Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskola Tagintézménye, A székely menyecske meg a gyáva ördög, Tukarcs Piroska – BRONZ
Ropik, Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok, Hogy is van?, Moldvai Ibolya – ARANY
Csipp-csupp, Orczy Anna Általános Iskola, Fegyvernek, Sarkadi Andrea, Gerőcs Eszter – EZÜST (a zsűri továbbjutásra javasolja)

Somogy megye, Csurgó, 2018. március 23.
Betlehemesek, Somogysárd, Betlehemi játék, Baksáné Csák Mária – EZÜST
Csurgói Bábosok, Csurgó, Robotjós, Pap Ernőné – a csoport nem kért minősítést
Boglári Játékszín, Boglári Általános Iskola és AMI, Balatonboglár, A bajusz, Szendrődyné Botka Krisztina – ARANY
 
Baranya megye, Pécs, 2018. március 28.
Berze Nagyok, Kakukkfészekakció, Vincze Gergő – EZÜST
Pázmány, Boldogan, amíg meg nem…, Nagy Emese, Zewde Eszter – EZÜST
Meszes Kicsik, Só, és minden, ami jó, Kocsis Zsófia, Keresztesy Veronika – BRONZ
Krumplicukor, Példabeszédek, Kósa Dóra – BRONZ
Eck-Ma-nem-tudok-maradni, Te-show, Zewde Eszter, Sétáló Imola – BRONZ
Eck KÖBÖ, Nagymami, Fenyvesi Mihály – BRONZDeák, Kikapcsolódva, Nagy Emese, Szabolcsi Marcell – ARANY
Kodály Kicsik, Mikor Krisztus Urunk Szent Péterrel Pécsett járt, Gál Éva – ARANY
Meszes Nagyok, Mesél az éjszaka, Kocsis Zsófia, Keresztesy Veronika – ARANY
KÜLÖNDÍJAK:
A bátor témafelvetésért, Krumplicukor, Példabeszédek, Kósa Dóra
A kreativitásért és kísérletezésért, Eck-Ma-nem-tudok-maradni, Te-show, Zewde Eszter, Sétáló Imola
A színpadi jelenlétért, Eck KÖBÖ, Nagymami, Fenyvesi Mihály
 
Vas megye, Celldömölk, 2018. április 6.
Reménységek, Reményik Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Reményik Evangélikus Általános és Művészeti Iskola, Szombathely, Az igazmondó juhász, Németh Gyöngyi – EZÜST
Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport, Csehimindszent Községi Önkormányzat, Királyuram, adj katonát!, Horváth Barnabásné Bánfalvi Mária – BRONZ
Ubuntu Színjátszó Csoport, Mozdulj Alapítvány, Lúdas Matyi, Horváthné Feiner Orsolya – EZÜST
Ostffyasszonyfai Petőfi Sándor Általános Iskola Színjátszó Szakköre, Ostffyasszonyfa, Részletek az Annie című musicalből, Bolla Katalin – EZÜST
Bodor Péter Színkör, Erdőszentgyörgy (Románia), Mese a Napról Holdról, Csillagokról, csoportvezető Barabás Katalin, rendező Móczár Bence – ARANY
kisCRAZYszínészek, a Soltis Lajos Színház Gyermekstúdiója, Eck Imre Alapfokú Művészeti Iskola, A kőbarát legendája, Nagy Zsuzsi – EZÜST (a zsűri továbbjutásra javasolja)
#SoloYolo, a Soltis Lajos Színház Gyermekstúdiója, Eck Imre Alapfokú Művészeti Iskola, Lúdas Matyi, Piller Ádám – ARANY
KÜLÖNDÍJAK
– kiváló színjátszói teljesítményért:
Györgyi Márton (Matyi anyja, LÚDAS MATYI, #SoloYolo)
Perényi Bálint (Igazmondó Juhász, Reménységek)
Bogdán Martin (Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport)
      
Győr-Moson-Sopron megye, Győr, 2018. április 6.
Bolyai Szín-Játék-Kör: Doja , a cigánytündér – EZÜST
Arrabona Kiscsoport: Büszkék vagyunk rád – EZÜST
Maskara Diákszínpad: Mi leszek, ha nagy leszek….avagy játék a jövőről – BRONZ
Lébényi Színjátszók: A mi csetepaténk – BRONZ
A Hókusz-Pókusz nem kért minősítést
Szigetiek: Játsszunk! – ARANY
Vadvirágok: Az eb olykor emeli lábát – ARANY
Arrabona kisközépső: Szegény Dzsoni és Árnika – ARANY
 
FEJÉR megye, Székesfehérvár, 2018. április 9.
Klikk-Klakk Lányok, Dunaújvárosi Tankerületi Központ FB 2401 Baracskai Kozma Ferenc Általános Iskola, Klikk-klakk, a zörgőszörny, Gráczer László – BRONZ
Prikulics Gyermekszínház, Hang-Szín-Tér Művészeti Iskola, A walesi bárdok, Nagy Judit – BRONZ
Magocskák, Atilla Király Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskolája, A kiskakas, Tömör Zsuzsanna, F. Korcz Judit – EZÜST
Petőfi Színpad, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, Betonkacsa, Leszkovszki Anna – BRONZ
Kossuth Színkör, Kossuth Lajos Iskola, Az „Asszonyok tüköréből”, Dr. Kalmárné Várady Henriette Lilla – EZÜST (a zsűri továbbjutásra javasolja)
Kodócska, Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium, Toldi II. A pofon, Láposi Anita – BRONZ
HarleyQueen Színjátszó Csoport (HarleyQueen-ek), Dunaújvárosi Tankerületi Központ FB 2401 Baracskai Kozma Ferenc Általános Iskola, Gyöngyök és gyémántok, Gráczer László – EMLÉKLAP
KÜLÖNDÍJAK:
Prikulics Gyermekszínház, Csizmadia Máténak az erőteljes színpadi jelenlétért
Kossuth Színkör, Takács Petrának az erős karakterformálásért
 
Heves megye, Eger, 2018. április 13.
Csiribiri, Eger, A Pál utcai fiúk, Nádasi Erika, EZÜST
Bendegúzok, Sirok, Az okos kos, Gál Zoltán – ARANY
Különdíj a főszereplőnek szerepformálásáért
Fityfiritty, Karácsond, Csalóka Péter, Tóth Józsefné – EZÜST
Különdíj a bírót és Csalóka Pétert játszó fiúknak
Paff, Sirok, Szentivánéji álom (a mesteremberek jelenetei), Rajnavölgyi Vilmos, ARANY
Különdíj a Falat játszó fiúnak
 
Hajdú-Bihar megye, Hajdúnánás, 2018. április 14.
Tied a színpad!, Hajdúnánás , János vitéz, avagy Like Johnny, Jeles Éva – EZÜST – különdíj a gazdag eszközhasználatért (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra)
Csipetkék, Ebes, A kamra hősei, Bálintné Bagdi Ibolya – EZÜST
Huncutkák, Nagyvárad, A lusta pékinasRusz Csilla – ARANY
Görbeházi Soknevűek, Görbeháza, A soknevű hercegúrfi, Földváriné Varga Viktória – BRONZ
AranyosKoméDiákok, Bagamér – Kokad, A székely leány házasodik, Molnárné Pelei Anna – BRONZ
Alföld Gyermekszínpad, Debrecen, Bab Berci jót tesz, Várhidi Attila – EZÜST
Móka és Kincskeresők, Hajdúdorog, Légyvadászat, Benczéné Mátyási Katalin és Kárándiné Gurbán Edit – EZÜST
Katedra Színházi Műhely – Felső tagozat, Debrecen, PárhuzamokJószai Zoltán – ARANY
Kamaszok Ifjúsági Színjátszó Társulat, Marosvásárhely, Pötty és a többiek, Kozsik József, Különdíj a gyermekszínjátszás keretein belül sajátos színházi formák kereséséért 
Fintorgó Gyermek Színjátszó Csoport, Vámospércs, Röhög az osztály, Somogyi László Gábor – BRONZ
 
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda, 2018. április 14.
Gézengúzok, Újfehértó, Osztályképek – ezüst (A zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra.)
Együtt, Nagyhalász, A rút kiskacsa, – bronz
Rivalda, Nyíregyháza, Gyere haza Mikkamakka, mert jönnek a pomogácsok – ARANY
Margaréta Színjátszók, Nyíregyháza, Füles születésnapja – bronz – különdíj „a legszínesebb közösség” részére
Kincskeresők, Nagyhalász, Az alagút – bronz
Csodavarázs, Ibrány, Karácsonyi csoda (Hol lakik a Mikulás?) – bronz
Menő Manó, Ajak, A brémai muzsikusok – bronz
Szorgi Deák, Szorgalmatos, Ilók és Mihók – bronz
Huncutkák, Ajak, Kőmíves Kelemen – EZÜST (A zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra.)
különdíj „a különleges formanyelvű előadásért”          
Nyírbátori Diákszínpad, A fájós fogú oroszlán – EZÜST (A zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra.) – különdíj „a határozott színpadi jelenlétért”       
Huncutkák Utánpótlás, Ajak, A három együgyű lány – bronz
 
Pest megye I. – Csepel, 2018. április 14.
Kerepeskegombocska, jócsontok csapata, Kerepesi Széchenyi István Általános Iskola, Almássy Bettina, Légy ÖKOsabb! – EZÜST                  
Zsákhangya Nyüzsiszínház Színjátszó Csoport, Simándy József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Nagy Monika és Cziffer Veronika, Odüx Faktor tehetségkutató show – EZÜST    
Az Art osztály (kék csoport), Szigetmonostor Faluház, Kas Kriszta, A kis kockás izé – EZÜST
G.B.CS., Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Körömi Gábor, Tanulmányút – ARANY – színészi különdíj Balla Eriknek
„Emberke” Színjátszó csoport, Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészetei Iskola, Majorné Szekeres Edit, „Az új lány” – BRONZ – Különdíj a bátor problémafelvetésért
Az Art osztály (piros csoport), Szigetmonostor Faluház, Kas Kriszta, SZÜREÁL – ARANY           
AMI Színkör (előkészítő színjáték 1. o.), Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kis Szabolcs, Szülők nélkül felhőtlen az élet – EZÜST  
Érdi hangyácskák, Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Nagyné Balázs Gabriella, Szerkesztett játék – BRONZ – Különdíj a szép beszédért
Izgő-mozó Színpad, Vigyázó Sándor Művelődési Ház, Almássy Bettina, Finnya – ARANY      
Érdi hangyák, Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Nagyné Balázs Gabriella, Kacor király – EZÜST    
AMI Színkör (alapfok színjáték 1-2. o.), Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kis Szabolcs, A repülő osztály(Erich Kastner) – EZÜST 
 
BUDAPEST I., Marczibányi tér, 2018. április 14-15.
SZÓFIA GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TÁRSULAT,Vándorszerelem, Balázs Árpád és Szuhanyik Csilla – EZÜST
Különdíj: Kádár Orsolya részére, az anya szerepének emlékezetes megformálásáért. 
LE PICCOLE,Le Maschere, Ilg Barbara – BRONZ
MESÉK KALANDORAI,Kőműves Kelemen, Garamszegi Judit – EZÜST
Különdíj: Peszlen Dóra részére, Kőműves Kelemenné szerepének emlékezetes megformálásáért. 
DÖMDÖDÖMEgyedül, Szabó Csilla és Némethné Szelle Krisztina ­– ARANY
KISFAZÉK,A félőlényPásztor Csörgei Andrea – EZÜST
PILLE CSOPORT,A szultán turbánja, Hajdú Györgyi – EZÜST
POLAROIDOK,F84.5 „Egy nem sima-történet”, Éles Eszter és Landi Zsuzsanna – ARANY 
Különdíj: Kara Levente részére, Kerecsen szerepének emlékezetes megformálásáért. 
ÓBUDAI WALDORF ISKOLA SZÍNJÁTSZÓ KÖREIdőutazás, Buchwald Magdolna – ARANY
KAKTUSZ SZÍNJÁTSZÓ- ÉS DRÁMACSOPORT,Babám, Juszcák Zsuzsa és Sereglei András – ARANY
dráMÓRÁsok, A didergő ötbé, Bori-Fekete Ágnes – ARANY
ISASZEGI SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Nem leszek a barátod!, Sereglei András és Milák Melinda – ARANY
NEGYEDIKCÉ,A buták versenye, Csorba József – ARANY 
Különdíj: Balázs Vilmos részére, a férj szerepének emlékezetes megformálásáért. 
MACISULI,Bárány, Horváth Judit – EZÜST
 
Bács-Kiskun megye, Kecskemét, 2018. április 20.
Hunyócskák csoport, Kecskemét, Mese a legokosabb nyúlról, Boldis Anna Kornélia – EZÜST
– különdíj az emlékezetes szerepformálásért a Nyúl szerepét játszó lánynak 
Marionett csoport, Kecskemét, Luthieu királyfi (dramatikus játék), Nagypál Mária – EZÜST
Napsugár Gyermekszínpad alsós csoportja, Jászfényszaru, Mörrenmorcogi Micó meséje, Kovács Tímea – BRONZ
– különdíj az emlékezetse szerepformálásért a második Micó szerepet játszó fiúnak
Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, Fikarcföldi veszedelem, Kovács Tímea – ARANY
Liliomszörnyek,  Kecskemét, Álom-játék, Horváth Krisztina – EZÜST
Bummbele Színpad, Boldog, Miből van a legtöbb a világon? – Mátyás király mese, Kovács Tímea, BRONZ
Lazarcú Maszkák, Kecskemét, Észbúk, Sárosi Gábor, Krauter Dávid – ARANY
LÁJK Színjátszó Csoport, Kecskemét, A türelem “RÓZSÁT” terem, Horváth Krisztina – ARANY
Kalamajka Együttes, Kecskemét, Aranymorzsák, Vass-Eysen Ábel, Wamzer Gabriella – ARANY
 
Budapest III. Budapesti Művelődési Központ, 2018. április 21.
Szín-Kör-Játék csoport, Budapest, Cirkusz a cirkuszban, Vigh Laura – BRONZ, Örömjáték különdíj 
Cilinder csoport, Budapest, Döm-dö-döm próba, Barta Márta – BRONZ
AlmaSZÖRP, Budapest, Dömdödöm, Póka Zsófia – EZÜST
Harmadikas “Aranyosok”, Budapest, A talált szív, Csikós Ildikó – EZÜST
Nyakas Banda, Zsámbék, Halesz, Borisz, Cipótisz, Tima Renáta – ARANY
Almafa, Pomáz, A békakirály, Tóth Orsolya – ARANY
Negyedikes “Aranyosok”, Budapest, Holle anyó, Csikós Ildikó – BRONZ
Diadalos Csiribirik, Budapest, A szökevény szeplők, Tóthné Szabados Valéria, IvicsicsMátyásné – ARANY
Ürömiek, Üröm, A bandita patkány, Jelinek Erzsébet – BRONZ, különdíj a Szertelen játékért
Felsős “Aranyosok”, Budapest, Farkas és Piroska, Csikós Ildikó – BRONZ
A három “Aranyosok” csoport Szépen szóló különdíjban részesült!
 
Budapest II. Kispesti Munkásotthon Művelődési Ház, 2018. április 21.
Újlak Mini színjátszó csoport, Budapest, Micimackó (Tigris megjelenik a kertben és reggelizni szeretne), György Dóra – BRONZ
MESE csoport, Budapest, Gencsev Gábor, Botond legendája – EZÜST
Mester stúdió, Budapest, A zöld oroszlán, Gencsev Gábor – EZÜST
Csillagfürt csoport, Budapest, Bűvös erdő, Szilvási Ildikó – ARANY
Répamintás Atomtengeralattjáró Sofőrlámák, Gödöllő, A túlélés szabályai az iskolában, Lázár András – KÜLÖNDÍJ
 
Pest megye II., Tököl, 2018. április 21.
Gödöllői Gubancolók (Gödöllő), A Koboldok földjén, Kovács Éva – ARANY
Petőfis Pupákok (Gödöllő), A walesi bárdok, Kis Tibor – ARANY
Kuckó Színpad (Szigetszentmiklós), Tessék engem megdicsérni!, Vajler Kovács Etelka, Lajter Enikő – EZÜST
Tűztestvérek (Veresegyház), A csoport, Ácsné Csáki Ildikó – EZÜST
TGM Színtár-suli (Dabas), Hibbant históriák, Péntekné Hegedűs Rita – TGM Színtár-suli (Dabas)
Tűzmadarak (Veresegyház), A fiú, aki a Félelemre vágyott, Ácsné Csáki Ildikó – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális találkozóra)
Garatreszelő Grétakör (Gödöllő), KZ Oratórium, Kis Tibor – EZÜST
Szikra (Vecsés), Csodálatos Liliána Csodapatikája, Némethné Mézes Judit Éva – EZÜST
Szikra Színjátszó csoport (Monor), Párisz almája, Nagy Brigitta – EZÜST
Barcsy Színjátszó Kör (Szentendre), Úton feléd, Huba Lilla Rita – BRONZ
KÜLÖNDÍJ
Szerzői különdíj a Hibbant históriák c. darab 9.-es írójának
Különdíj az Úton feléd című előadás végén elhangzó verset mondó Csenge színpadi alakításáért
Különdíj a Párisz almája Menelaoszának színpadi alakításáért
Különdíj A csoport című előadásban a doktor asszisztensét játszó fiúnak
 
Veszprém megye, Pétfürdő, 2018. április 21.
Színvilág, Ágnes Asszony, Kozmutza Flóra Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és EGYMI, Veszprém, Neuburger Éva, ARANY – Különdíj a szerepformálásért Rózsás Jóliának
Pereszke, Borsszem Jankó, Berhidai II. Rákóczi ferenc N. N. Ny. Ált. Isk., Fésüs Éva és Kálmán Andrásné, EZÜST
Széplelkek Társulata, Szentivánéji álom, Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Brenner József, Különdíj a kiemelkedő színpadi koncentrációért és együttműködésért
Négyszögletű kerekerdő, A soványító palacsinta, Református Általános Iskola, Balatonfüred, Csonka Mónika, BRONZ
Galagonya, Az álom, Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Benkó Zsófia Anna – EZÜST
CsosziBoszik, Rendhagyó természetóra, Veszprémi Cholnoky Jenő Általános Iskola, Neuburget Éva, Szegényné Kondor Csilla, EZÜST
Ma, mint Ti, Gubancok, avagy, mi zajlik a fejekben?, Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola, Nyáriné Nagy Angéla, BRONZ
Atombomba, A suli, Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Benkó Zsófia Anna, EZÜST – a zsűri továbbjutásra javasolja
HatÁsok, Petőfi-anziksz, Gyulaffy László Német Nemzetiségi Nyelvet Oktató Általános Iskola, Szegényné Kondor Csilla, BRONZ
Rami-szín, Toldi, Ramasetter Vince Testnevelési Általános Iskola, Sümeg, Bókkon Gyula, Különdíj az újszerű színpadi formák kereséséért
PERSZE, #Fénykor, Petőfi Művelődési Ház és Könyvtár, Fésüs Éva, BRONZ
Alakváltó Kaméleonok, A Fonal, Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Benkó Zsófia Anna, EZÜST – a zsűri továbbjutásra javasolja
 
Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc, 2018. április 21.
Rákóczi Diákszínpad – A pletykás asszonyok asszonyok – ARANY
Fazekas Drámások – Tündérek szakácskönyve az egérkirály – ARANY
Boldvai Kompánia – A pap meg a kántor – ARANY
Buli-huligánok – WOK Kör – A legdrágább kincs – ARANY
Jókai Kisdiákszínpad – Egy kép a dobozon Csoport – Perpatvar – ARANY
Bagaméri – János vitéz – EZÜST
Pegazus csikók – A néhai bárány – EZÜST
Kaméleon – Diótörő Ferenc és a nagy szalonnaháború – EZÜST
„CSIVITKE” – Trebla és Rebeka – EZÜST
Pegazus – Állj ki magadért – EZÜST
Vidorkák – Pletykás asszonyok – BRONZ
Maszk – Diótörő és az egérkirály – BRONZ
Komédiás Színjátszókör – Az okos lány – BRONZ
Zsibongó Színjátszó Kör – A legdrágább kincs – BRONZ
Rivall-da Színjátszó Csoport – Perpatvar – BRONZ
KÜLÖNDÍJ:
Nagy Andrea – pedagógiai munkájáért
Kalocsai Attiláné – pedagógiai munkájáért
“CSIVITKE” csoport
 
Nógrád megye, Balassagyarmat, 2018. április 21.
Andi színjátszósai, Rózsavölgyi Márk AMI Szécsényi Tagintézménye – Szécsény, 77 magyar rémmese, avagy a butaság határtalan,Garamvölgyi Andrea – ARANY
CsepPet,  Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola – Érsekvadkert,Hapci király, Lázár Ervin meséjét átdolgozta: Fontányi Andrea és a csoport, r.: Fontányi Andrea – ARANY
EGYSZERVOLT-MOSTISVAN, COGITO ÁMK Hibó Tamás AMI – Bárna, János meg az ördög, Tóth László – ARANY
JÁTÉKKUCKÓ, Magyarnándori Általános Iskola – Magyarnándor, Kolontos Palkó, Benedek Elek meséjét átdolgozta és rendezte: Györösiné Gyöngyösi Veronika – ARANY
Múzsarúzs, Cogito ÁMK – Balassagyarmat, Fekete-fehér, avagy a 8. jelenet, r. Orosz Gábor – ARANY
PIMASZ KAMASZ, Rózsavölgyi Márk AMI – Balassagyarmat, Aranyalmar. B. Nyíregyházi Ágnes– ARANY
BERÉNYI SZÍNT-JÁTSZÓK, Szent Márton Tagiskola – Borsosberény, Nem a ruha teszi, Hortobágyi Hajnalka – EZÜST
CsepPet nagyok, Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola – Érsekvadkert, Csókolom, jól megnőttem!, Hajdúné Hegedűs Szilvia, Homolyáné Szabó Nikoletta – EZÜST
Rosszcsont kicsik, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Kicsi vagyok én (szerkesztett játék), Mátraházi Tamás – EZÜST
Rosszcsont harmadikosok, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Rázzunk a fáról malacot!, Mátraházi Tamás – EZÜST
SZÍNVARÁZS, Magyarnándori Általános Iskola – Magyarnándor, Tanár úr én készültem…, Györösiné Gyöngyösi Veronika – EZÜST
VEREBEKCOGITO ÁMK Hibó Tamás AMI  SalgótarjánLabdajáték, Klecsány Anikó– EZÜST
BERÉNYI TÖRPIKÉK, Szent Márton Tagiskola – Borsosberény, Régi és új, Hortobágyi Hajnalka – BRONZ
futkározók kicsik, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Kicsi vagyok én (szerkesztett játék),
Mátraházi Tamás – BRONZ
Futkározók nagyok, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Szellemidézés (tréfás jelenet), Mátraházi Tamás – BRONZ
Rivalda, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Hófehérke és a hét elgyötört törpe, Mátraházi Tamás – BRONZ
Vadmacskák, Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Fiús-lányos (szerkesztett játék), Mátraházi Tamás – BRONZ
Emlékezetes szerepformálásáért különdíjban részesült:
Erki Dávid – Futkározók (Bátonyterenye)
Paróczi Réka – Pimasz Kamasz (Balassagyarmat)
Pusuma Roland – Egyszervolt-Mostisvan ( Bárna)
Több évtizeden át végzett áldozatos művészetpedagógiai munkájáért elismerésben részesült Mátraházi Tamás a bátonyterenyei Bartók Kistérségi Általános Iskola és AMI tanára, színjátszó csoportvezető.
 
Zala megye, Zalaszentgrót, 2018. április 21.
GKMK TabCsapat – Keszthely, A sajt, Tóth-Kiss Hajni – ARANY                                
Csúcsfejek – Zalalövő, A székely asszony és az ördög, Bischofné Heisinger Katalin – EZÜST    
Kis Csombor” Színjátszók – Nagykanizsa, Ó, te drága, Delyné Csere Andrea – BRONZ
Csacsogók – Csesztreg, Csúszda, Kovácsné Papp Renáta – BRONZ                                          
Csomborkák – Nagykanizsa, Sündisznócska lovagol, Delyné Csere Andrea – BRONZ
Péterfy Színjátszó Csoport – Nagykanizsa, Pomádé királynő, Jakab Andrea – ARANY
VADÓCOK – Galambok, Hófehérke és a hét törpe, FARKAS JÓZSEFNÉ – BRONZ
Kisoroszlánok – Lendva, Láng a szívben, Koter Gizella – EZÜST
Szivárvány Drámajáték Csoport, Alsópáhok, Péntek 13. avagy Igazmondó macskába nem üt a pletyka, Szabóné Fehér Hajnalka  – ARANY
The Ladder /A Létra/, Vonyarcvashegy, Tom Sawyer kalandjai, Radóné Karácsonyi Enikő – BRONZ
Szivárvány Drámacsoport, Zalaszentgrót, Mosoly–nagyanyó megmentése, Keszei Judit – BRONZ
KÜLÖNDÍJ: a legkitartóbb színjátszók különdíja
Szín-Folt Drámacsoport, Zalaszentgrót, A fülemile, Belinszky Bernadett – BRONZ
Szín-Varázs Drámacsoport, Zalaszentgórt, Mégis jó, hogy még nem vagyok felnőtt!, Keszei Judit – BRONZ
KÜLÖNDÍJ: az érzékeny témaválasztásért
 
Csongrád megye, Szeged, 2018. április 20.
Ő–Szín-Te – Hódmezővásárhely, Szeress ,rózsám!, dr. Rummelné Patócs Marianna – BRONZ
Különdíj : dr.Rummelné Patócs Mariannának a példaértékű közösségi munkáért
CSILLAGSZEMŰEK – Szeged, Iciri-piciri, Faludiné Lovas Mária – BRONZ 
FŐNIX  CSOPORT – Csengele, Kötélre hangolva, Lantosné Horváth Irén és Lantos István – ARANY 
Regionális  fordulóra továbbjutott
PEMETEFŰ – Szeged -Kiskundorozsma, Emlékfoltozók, Lovai Ágota – ARANY
A-tól Zs-ig  –  Szeghalom, Kettő…, Pándiné Csajági Mária – ARANY  
PÓTSZÉK – Szeged  9-10 éves, Anyám Tyúk ? Ja !, Szilágyi Gábor, EZÜST
PÁHOLY – Fábiánsebestyén, Fábiánban mindenki orvos, Szilágyi Gábor – EZÜST
Különdíj:Szilágyi Gábornak az elkötelezett és lelkiismeretes csoportvezetői és művészeti munkáért
KISKÓSZÁK – Szeghalom, Öltöztető, Pándiné Csajági Mária – BRONZ
 
Tolna megye, Dombóvár, 2018. április 27.
KoméDiákok, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Maflázia, Bertáné Hargitai Margaréta – BRONZ
Vackor, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Szerencsés Pista, Bertáné Hargitai Margaréta – BRONZ
Hovatovább…, Mohács, Forrás Művészeti Stúdió, Irányváltások, Antoni Andrea – EZÜST (javasolva továbbjutásra)
Mórágyi SzínLelők, Mórágy, Mórágyi Általános Iskola, A kevély kiskakas, Balogh Borbála és Árváné Rácz Mária – EZÜST (javasolva tovább jutásra)
Mórágyi Röghöz kötöttek, Mórágy, Mórágyi Általános Iskola, A “Z” generáció mindennapjai, Mucska Melinda – BRONZ
Turbó Csiga, Siófok, Beszédes József Általános Iskola, Egyszer volt, hol nem volt, Takács Tünde – ARANY
Petőfi Kisszínpad, Sárbogárd, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, Restség, Huszár Károly – BRONZ
Gézengúzok, Dombóvár, Belvárosi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Rúzsa Sándor, Nyári Éva – EZÜST (javasolva tovább jutásra)
Mákvirágok, Dombóvár, Dombóvári József Attila Általános Iskola, Ki vagyok???, Szalainé Balogh Erika – EZÜST (javasolva tovább jutásra)
Garay Cinkék, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Mesékből érkezünk, Hefner Edit – BRONZ
Garay Gerlék, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Ha én felnőtt volnék, Hefner Edit – EZÜST
Garay Rigók, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Mindenki, Hefner Edit – BRONZ
 
Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, 2018. április 27.
Zsák Bolha, Kőkúti Általános Iskola, Kenderke AMI, Tata, Járok az utcán, Sulyokné Nagy Tünde – ARANY
Színészpalánták, Kodály Zoltán Általános iskola és AMI, Tatabánya, Egyszer egy királyfi, Langner Júlia, Langner Kornélia (nem kért minősítést)
Tavirózsa Színjátszó Csoport (kicsik), Fekete Lajos Általános Iskola, Tardos, Csomótündér, Nagy Gábor (nem kért minősítést)
STOKICSI, Kernstok Károly Általános Iskola, Nyergesújfalu, Egy kupac kufli, Komárominé Lizán Andrea – EZÜST
Műkedvelők, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya, Piroska és a farkas, Langner Júlia, Langner Kornélia (nem kért minősítést)
A bárányok nem hallgatnak, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya, Az aranyszőrű bárány, Keresztes Mária -BRONZ
Tavirózsa Színjátszó Csoport (nagyok), Fekete Lajos Általános Iskola, Tardos, Vakegér, Nagy Gábor (nem kért minősítést)
Ficseri, Szent Margit Általános Iskola, Tatabánya, Kolontos Palkó, Bíró Ildikó – BRONZ
STOKI-Színkör, Nyergesújfalui Kernstock Károly Általános Iskola, Nyergesújfalu – EZÜST
Mi a szösz?, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, Tatabánya, Mi a szösz?, Keresztes Mária – BRONZ
Szálka Stúdió, Tatabányai Árpád Gimnázium, Tatabánya, Álomvilágháló, Tara Andrea – ARANY
KSZCS, Kőkúti Általános Iskola, Tata, A vitéz szabócska, Nedermann Katalin – EZÜST