Minősítések – XXVI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó, 2017

Frissítve május 2-án: a fővárosi mellett tizenhét megyei bemutató minősítései.
A XXVI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó megyei bemutatóin a minősítés nem kötelező: azt a csoportvezetőknek kell kérniük, ha akarják. (A tapasztalatok szerint akarják: csak néhány csoport vezetője nem kért minősítést.)
Az alábbiakban a megyei és fővárosi bemutatókon kiadott minősítések folyamatosan bővülő jegyzéke olvasható. Az arany minősítésű előadások automatikusan meghívást kapnak az adott közigazgatási terület regionális bemutatójára. A megyei találkozók zsűrije több esetben is javasolta ezüst minősítésű előadások meghívását a regionális találkozó szervezőinek. (Ezeket a javaslatokat minden esetben feltüntetjük.)  
Folytatás a CÍMRE vagy a TOVÁBB feliratra kattintva. 

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE, FEGYVERNEK, 2017. MÁRCIUS 24.
TISZAPARTI SZÍNKÖR, SZOLNOK, Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, A só, Horváthné Papp Andrea, ARANY
A SZÍNPADI LÁTVÁNYÉRT KÜLÖNDÍJBAN IS RÉSZESÜLTEK
SZÁRNYPRÓBÁLGATÓK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Bucsai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Pletykás asszonyok, Tóthné Milánkovics Márta, EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
SZÍNÉSZI ALAKÍTÁSÁÉRT KÜLÖNDÍJBAN RÉSZESÜLT: BÁCSI PÉTER
REFI-SZÍN, Törökszentmiklós, Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda, Ludas Matyi projekt, Nagy Rajmund, EZÜST
CSIBÉSZEK, Tiszatenyői Szent István Általános Iskola, „56 csepp vér…”, Szatlóczki Edit, BRONZ
CSIRIBIRITÁRSULAT, Fegyvernek, Orczy Anna Általános Iskola, Legyünk jók…de hogyan?, Botos Judit Anita, BRONZ
SZÍNÉSZI ALAKÍTÁSÁÉRT KÜLÖNDÍJBAN RÉSZESÜLT: TÚRÓ ERIKA LORETTA
ÚJSZÁSZI DIÁKSZÍNPAD, Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Csongorok és Tündék, Gonda Adrienn, BRONZ
SZÍNÉSZI ALAKÍTÁSÁÉRT KÜLÖNDÍJBAN RÉSZESÜLT: BORSOS KLAUDIA, SALLAI PÉTER, MIHÁLYI RICHÁRD

HEVES MEGYE, EGER, 2017. MÁRCIUS 31.
CSIRIBIRI CSOPORT, EKE Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet színjáték tanszakának tanulói, Csalóka Péter, Nádasi Erika, EZÜST
PAFFF, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, Melyikük a legbolondabb?, Rajnavölgyi Vilmos, ARANY
FITYFIRITTY, ÁMK Ady Endre Művelődési Ház, Karácsond, Az otthont teremtő asszony (Benedek Elek meséjének feldolgozása), Tóth Józsefné, ARANY
SZÍNÉSZI ALAKÍTÁSÁÉRT KÜLÖNDÍJBAN RÉSZESÜLT: FÜLEKI ÁDÁM
BENDEGÚZOK, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, Kőmíves Kelemen, Gál Zoltán, ARANY
SZÍNÉSZI ALAKÍTÁSÁÉRT KÜLÖNDÍJBAN RÉSZESÜLT: BARANYI NORBERT

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE, KISVÁRDA, 2017. ÁPRILIS 1.
RIVALDA, Nyíregyháza, Hallgassatok meg!, Vona Éva, ARANY
GÉZENGÚZOK, Újfehértó, Kire ütött ez a gyerek?, Szilágyi Ildikó, ARANY
HUNCUTKÁK UTÁNPÓTLÁS, Ajak, A soványító palacsinta, Tormáné Szabó Ilona, ARANY
KINCSKERESŐK, Nagyhalász, Farkas kontra Piroska, Szentirmai Gáborné, EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
HUNCUTKÁK (nagyok), Ajak, Okosságpasztilla, Tormáné Szabó Ilona, EZÜST
MÓZSI, Székely, A ludak királynéja, Szabó Antalné, EZÜST
HUNCUTKÁK, Ajak, A fájós fogú oroszlán, Tormáné Szabó Ilona, EZÜST
CSIRIBIRI, Dombrád, Hófehérke és a hét törpe, Kiss Lászlóné, BRONZ
CSODAVARÁZS, Ibrány, A falu bolondjai, avagy a bolond falu, Szzigetiné Tóth Enikő, BRONZ,
TOVÁBBÁ KÜLÖNDÍJ A KIFEJEZŐ, SZÉP BESZÉDÉRT

FEJÉR MEGYE, SZÉKESFEHÉRVÁR, 2017. ÁPRILIS 7.
KOZMA FERENC SZÍNKÖR, Baracskai Kozma Ferenc Általános Iskola, Hófehérke – egy másik történet, Gráczer László – ARANY
PRIKULICSOK, Hang-Szín- Tér Művészeti Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium – SZÍN-TÉR EGYESÜLET SZÉKESFEHÉRVÁR, A boszorkánypalánta,Nagy Judit – ARANY
MINI COMENIUS SZÍNKÖR, Comenius Iskola, A mi Ginánk, Geszlerné Hollósi Kornélia – EZÜST,
„MATULÁS LÁNYOK”-DÍJ A CSOPORT SZÍNÉSZI MUNKÁJÁÉRT
PETŐFI SZÍNPAD, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, A galambok élete, Leszkovszki Anna – EZÜST
ÁLARC MÖGÖTT…, Magyarpolányi Alapfokú Művészeti Iskola székesfehérvári tagozata, Hófehérke, Benkó Zsófia Anna – BRONZ
PETŐFI KISSZÍNPAD 5.D, Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, A gyöngyréti kísértetek, Huszár Károly –BRONZ,
„HA JÓ A KEDVED”-DÍJ A JÓ KEDVŰ ÖSSZJÁTÉKÉRT
SZÉZSI SZÍNKÖR, baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI, Lehetne máshogyan is?, Ujvári Csilla – BRONZ
VÖRÖSMARTY SZÍNPAD FELSŐS CSOPORT, Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Kápolnásnyék, Fából Költött vaskarika, Kiss Zoltánné Galambos Valéria – BRONZ,
„TÜZET VISZEK, LÁNGOT VISZEK”-DÍJ A MAGYAR NYELV SZÉP ÉS ÉRTŐ MEGSZÓLALTATÁSÁÉRT

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYE, GYŐR, 2017. ÁPRILIS 7.
KUNSZIGETI GÉZENGÚZOK, Micimackó és az Északi-sark felfedezése, Hegedűs Ildikó – BRONZ
KÜLÖNDÍJ: HEGEDŰS ILDIKÓNAK A CSOPORT VEZETŐJÉNEK “KITARTÓ CSOPORTVEZETŐI MUNKÁJÁÉRT”
LÉBÉNYI SZÍNJÁTSZÓK, A csodatévő fakéreg, Váradyné Márkus Éva – BRONZ
KÜLÖNDÍJ: ” AZ ÉLŐ HANGSZERES ZENE HASZNÁLATÁÉRT”
MASKARA DIÁKSZÍNPAD, Háry bátya történetei, Kissné Kóczán Gyöngyi – EZÜST
KÜLÖNDÍJ: “A VÉGSŐ DRÁMAI PILLANATÉRT”
KREAKTÍV, A táltosfiú, Verebélyi Veronika – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
KÜLÖNDÍJ: SZILÁGYI BENEDEKNEK “A NAP LEGELVARÁZSOLÓBB IFJÚ SZEREPÉÉRT”
SZIGETIEK, Rátótiak, Frankó Katalin – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
SZABADHEGYI KALANDOROK, Az elveszített humor(r), Saflánszky Sarolta – EZÜST
ARRABONA DIÁKSZÍNPAD MINI csoport, Piroska vagy farkas?, Bálint Betty, Lakatos Dorina – ARANY
ARRABONA DIÁKSZÍNPAD KIS csoport, Egészségünkre, Balla Richie, Bársonyosi Dávid, Bálint Betty – ARANY
VADVIRÁGOK, Katona a hóban, Répásiné Hajnal Csilla, Szántó Dániel – ARANY

BUDAPEST, MARCZIBÁNYI TÉRI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, 2017. ÁPRILIS 8.
MESÉK KALANDORAI, Virányos Általános Iskola, Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnázium,Miből van a legtöbb a világon? (Mátyás király tréfás mese alapján), csoportvezető-rendező Garamszegi Judit, alkotótárs: Móring Endréné, BRONZ
POLAROIDOK, Ének-zenei és Testnevelési Általános Iskola, Real Life, csoportvezető-rendező: Éles Eszter és Landi Zsuzsanna, ARANY
KÜLÖNDÍJ: KARA VANINAK ÉS SZABÓ ANITA ANGYALKÁNAK
SZÉLKIÁLTÓ SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Szigethalmi Szent István Általános Iskola, Visszakérem az iskolapénzt,csoportvezető Szél László, rendező Szél László és Kontha Gabriella, EMLÉKLAP (a csoport nem kért minősítést)
KÜLÖNDÍJ: AZ ERŐS CSOPORTOS EGYÜTTJÁTSZÁS ÖRÖMÉÉRT
TÁTIKA, AVAGY OROSZLÁNSZÁJ, Lázár Ervin Általános Iskola, Kié legyen a nyúl? (Muharai Elemér Az oroszlán, a nyúl és a többiek c. műve alapján), csoportvezető-rendező: dr. Sefcsikné Szász Éva, ARANY
KÜLÖNDÍJ: NAGY MAJA ÁRVENNEK
BOLDOG BULDOG, Ének-zenei és Testnevelési Általános Iskola, Utazás (Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg c. művének alapján), az éneket betanította Szántóné Pintér Ildikó, Isóczky Mariann, csoportvezető Szántóné Pintér Ildikó és Éles Eszter, rendező Éles Eszter, EZÜST
AZ A LEGENDÁS 4.A OSZTÁLY, Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola, A papucsszaggató királykisasszonyok (magyar népmese alapján), tánc, koreográfia Fehér Noémi, csoportvezető-rendező Borosnyai Katalin, ARANY
KÜLÖNDÍJ: A SZÍNPADKÉP KOMPOZÍCIÓINAK TÉRI KIALAKÍTÁSÁÉRT
VERKLI, Cilinder Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnázium, Kamaszok, csoportvezető-rendező Miklós Marcell, EZÜST
POGÁCSA AZ ARÉNÁBAN, Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület, A mi kis táncdalfesztiválunk…,zene: Varga Zoltán, mozgás: Hermál Henriett, csoportvezető-rendező: Koltai Judit, ARANY

BUDAPEST, MARCZIBÁNYI TÉRI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT, 2017. ÁPRILIS 9.
BAGÁZS, RS9 Színház, Találkozás a múlttal, zene: Gallai Péter, csoportvezető-rendező: Fecskó Marica, EMLÉKLAP (a csoport nem kért minősítést)
ÓBUDAI WALDORF ISKOLA SZÍNJÁTSZÓ SZAKKÖRE, Óbudai Waldorf Iskola, Reggeltől estig…csoportvezető-rendező: Buchwald Magdolna, ARANY
MACSKAKŐ ZRT., Fodros Általános Iskola, Várakozás (szerkesztett játék), csoportvezető-rendező: Bárány Márta, ARANY
JANUS SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Kispesti Pannónia Általános Iskola, Valahol a Pannóniában, koreográfia: Kardos Orsolya, csoportvezető-rendező: Gregor Márta, BRONZ
PAPÍRSÁRKÁNY, Török Flóris Általános Iskola, Dömdödömdödömdödöm (Lázár Ervin művének felhasználásával), csoportvezető-rendező: Fonyó Ivett, EZÜST
KÜLÖNDÍJ: A FELSZABADULT KÖZÖS JÁTÉK ÖRÖMÉÉRT
HARMADIKCÉ, Németvölgyi Általános Iskola, Tojásmese, Mese az egérfarkincáról (román és magyar népmesék alapján), dramaturgiai és koncepcionális előzmények: Mezei Éva és a Budapesti Gyerekjátékszín, csoportvezető-rendező: Csorba József, EMLÉKLAP (a csoport nem kért minősítést)
KÜLÖNDÍJ: A LEGTÖBB ÖRÖMTELI MEGLEPETÉST OKOZÓ ELŐADÁSÉRT
KÜLÖNDÍJ: BALÁZS VILMOS RÉSZÉRE A NEKULÁJ SZEREP MEGFORMÁLÁSÁÉRT
KAKTUSZ DRÁMA- ÉS SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Marczibányi Téri Művelődési Központ, Sátrak valahol, zene: Kerekes Band, Szirtes Edina Mókus, szöveg: Móra Ferenc: A világ vándora, József Attila: Bolyongok és a csoport, mozgás: Jobbágy Kata és a csoport, csoportvezető-rendező: Juszcák Zsuzsa és Sereglei András, ARANY
KÜLÖNDÍJ A FELELŐS TÉMAVÁLASZTÁSÉRT

BARANYA MEGYE, PÉCS, 2017. ÁPRILIS 12.
CITROMHAL+, Folt, Al-Gharati Amir, Fenyvesi Mihály, BRONZ
CSOPORTOS KÜLÖNDÍJ
KÖBÖ JR, Teljesen be vagyok mobil, Komlóczi Zoltán, BRONZ
SZÍNÉSZI KÜLÖNDÍJ SZUNDI ENDRE GYÖRGYNEK
KOMLÓI ÚT 58, A lemez két oldala, Komlóczi Zoltán, BRONZ
VÁRATLAN FORDULAT, Ellenfények, rendezte: Antoni Andrea, BRONZ
KÖBÖ SR, Gyümölcsprés, rendezte: Nagy Emese és Szalai Ádám, BRONZ
BERZE KICSIK, Paprikáskrumpli, rendezte Ákli Krisztián, EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
KODÁLY KICSIK, Mirigy és atöbbiek, Gál Éva, EZÜST
“MESSZI DÉL VADJAI” NEGYEDIK NEKIFUTÁS, Az új tanító néni, Komlóczi Zoltán, ARANY
SZÍNÉSZI KÜLÖNDÍJ DANKU NOELNEKŰ

VESZPRÉM MEGYE, PÉTFÜRDŐ, 2017. ÁPRILIS 22.
ALAKVÁLTÓ KAMÉLEONOK, Ajka, Vissza?! – BRONZ
SZÉPLELKEK TÁRSULATA, Veszprém, Meghalsz, Banya! – EZÜST
ATOMBOMBA CSOPORT, Noszlop, Hamupipőke – EZÜST
PERESZKE CSOPORT, Berhida, A fába szorult hernyó – EZÜST (a zsűri az ezüst minősítésűek közül második helyen javasolja az előadás meghívását a regionális találkozó szervezőinek)
GALAGONYA CSOPORT, Magyarpolány, Csipkerózsika – EZÜST (a zsűri az ezüst minősítésűek közül első helyen javasolja az előadás meghívását a regionális találkozó szervezőinek)
PERSZE CSOPORT, Berhida-Peremarton, Farkas kontra Piroska – ARANY

KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE, TATABÁNYA, 2017. ÁPRILIS 22.
SZÁLKA STÚDIÓ, Tatabánya, Árpád Gimnázium, rend.: Tara Andrea, A Macskaherceg kilencedik élete – ARANY (nagyon arany!)
DÉLIBÁB SZÍNHÁZ – nagyok , Komárom, Délibáb-Színház Kulturális Közhasznú Egyesület, rend.: Mikolasek Zsófia, A Mutter meg a dzsinnek, meg egy napunk…- ARANY
DÉLIBÁB SZÍNHÁZ – kicsik, Komárom, Délibáb-Színház Kulturális Közhasznú Egyesület, rend.: Mikolasek Zsófia, SzerelMesék- EZÜST
MAJI FIATALOK, Mocsa, Arany János Általános Iskola, rend.: Szúcs József, Légy az egyetlen – EZÜST
CSUPALÁNY, Almásfüzítő, Petőfi Sándor Kulturális Szabadidő Központ és Könyvtár, rend.: Szúcs József, Ó, azok a… – BRONZ
VIRGONCOK, Tatabánya, Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, rend.: Keresztes Mária, Kőleves – EZÜST
ZSÁK BOLHA, Tata, Kőkúti Általános Iskola, Kenderke AMI, rend.: Sulyokné Nagy Tünde, Vonattal érkezünk – ARANY
STOKICSIK, Nyergesújfalu, Kernstok Károly Általános Iskola, rend.: Komárominé Lizán Andrea – EZÜST
FICSERI, Tatabánya, Szent Margit Általános Iskola, rend.: Bíró Ildikó, Lúdas Matyi – EZÜST
SZIVÁRVÁNY KÓPÉK, Biatorbágy, Juhász Ferenc Művelődési Központ, Szakadátiné Gueth Zsuzsanna, A nagyravágyó feleség – ARANY
STOKI-SZÍNKÖR, Nyergesújfalu, Kernstok Károly Általános Iskola, rend.:Komárominé Lizán Andrea, Hová tűntek a csillagok? – ARANY
KSZCS, Tata, Kőkúti Általános Iskola, rend.: Nedermann Katalin, Odüsz-say-ja – nem annyira ÖDUSSZEUSZ, mint inkább a csapatunk kalandjai – EZÜST
BOZÓKICSIK, Pilismarót, Bozóky Mihály Általános Iskola, rend.: Baka Tamásné, A brémai muzsikusok – A csapat nem kért minősítést
TAVIRÓZSA SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT (kicsik), Tardos, Fekete Lajos Általános Iskola rend.: Nagy Gábor, Hapci király – A csapat nem kért minősítést
TAVIRÓZSA SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT (nagyok), Tardos, Fekete Lajos Általános Iskola rend.: Nagy Gábor, Huawei P8 Lite – A csapat nem kért minősítést

NÓGRÁD MEGYE, BALASSAGYARMAT, 2017. ÁPRILIS 22.
CSEPPET CSEPEREDŐ PETŐFISEK, Petőfi Sándor Általános Iskola – Érsekvadkert, TE, Laci!, Petőfi Sándor: Arany Lacinak című művéből átdolgozta és rendezte: Fontányi Andrea, mozgás: Huszár Krisztina, ARANY
PIMASZ KAMASZ, Rózsavölgyi Márk AMI – Balassagyarmat, Lúdas Matyi, avagy a libák gágogása, Fazekas Mihály művét átdolgozta László Tibor, mozgás Koplányi Luca, rendezte B. Nyíregyházi Ágnes, ARANY
SZÍNVARÁZS, Magyarnándori Általános Iskola – Magyarnándor, Én és mi, vagy mi és én?, szerkesztett játék fiatal magyar költők verseiből, rendezte: Györösiné Gyöngyösi Veronika, ARANY
FÉBÉ TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI – Szécsény, Kerítés, XX. századi és kortárs irodalmi és zenei alkotásokból, rendezte: Cs. Szerémi Andrea, ARANY
CSILLAG-SZÓRÓ GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Pongrácz Lajos Alapiskola – Ipolyság (Szlovákia), Ki vagyok én?, írta: N. Tóth Anikó, zene: Béres Anilla, Béres Gábor, Sztranyák Zoltán, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó, ARANY
VADMACSKÁK, Bartók Térségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, A Jóka ördöge, Arany János művét átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás, EZÜST
ROSSZCSONTOK, Bartók Térségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, Ödönke és a tízemeletes, Lázár Ervin meséjét, átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás, EZÜST
CSIRIBIRI TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI – Balassagyarmat, A Narancs – parasztkomédia, átdolgozta: Török Rezső, rendezte: B. Nyíregyházi Ágnes, EZÜST
JÓKA ÖRDÖGE CSOPORT, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI – Budapest, A Jóka ördöge, Arany János művét átdolgozta: Megyesiné Agárdi Zsuzsanna, zene: Quincy Jones, rendezte: Csikós Ildikó, EZÜST
EGYSZERVOLT-MOSTISVAN, COGITO ÁMK Hibó Tamás AMI – Bárna, Kutyák és macskák, rendezte: Tóth László, EZÜST
JÁTÉKKUCKÓ, Magyarnándori Általános Iskola – Magyarnándor, Állatságok, szerkesztett játék Romhányi József verseiből, rendezte: Györösiné Gyöngyösi Veronika, EZÜST
ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI, Rózsavölgyi Márk AMI – Szécsény, Hófehérke meséje, írta és rendezte: Garamvölgyi Andrea, EZÜST
FÜLEMILE CSOPORT, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI – Budapest, A fülemile, Arany János művét átdolgozta: Schvoy Györgyi, zene: Mozart A-dúr klarinétverseny K. 622, rendezte: Csikós Ildikó, BRONZ
FUTKÁROZÓK, Bartók Térségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, műsoruk: Juhfia Jankó, palóc népmese átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás, BRONZ
ROSSZCSONTOK (ÚJBÓL), Bartók Térségi Általános Iskola és AMI – Bátonyterenye, műsoruk: Álmos Palkó Lázár Ervin meséjét, átdolgozta és rendezte: Mátraházi Tamás, BRONZ

ZALA MEGYE, ZALASZENTGRÓT, 2017. ÁPRILIS 22-23.
CSÚCSFEJEK, Zalalövő, „Salla” Művelődési Központ és Könyvtár, rend.: Bischofné Hesinger Katalin, A láthatatlan kisfiú – ARANY
FUSZULYKA, Gutorfölde, Tófeji Kincskereső Általános Iskola Gutorföldi Tagintézménye, rend.: Borbélyné Kovács Erika, Játsszunk lakodalmat! – ARANY
CSACSOGÓ, Csesztreg, Harmónia AMI, rend.: Kovácsné Papp Renáta, Egyszervani komédiák – ARANY
SZÍN-FOLT ÉS SZÍN-VARÁZS, Zalaszentgrót, Deák Általános Iskola és Gimnázium Tánc-Játék Alapfokú Művészeti Iskolája, Keszei Judit, Csiribiri komédiák – ARANY
SZIVÁRVÁNY, Zalaszentgrót, Deák Általános Iskola és Gimnázium Tánc-Játék Alapfokú Művészeti Iskolája, rend.: Keszei Judit, Bolondos királyság, királyi bolondság – ARANY
ÉLETFA, Keszthely, Életfa Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, rend.: Boldizsár Bernadett, Az egerek gyűlése –EZÜST
SZÍNJÁTSZÓKÖR, Zalaszentbalázs, Petőfi Sándor Általános Iskola, rend.: Horváthné Kovács Andrea, A fortélyos lány –EZÜST KÜLÖNDÍJ A KREATÍV SZÍNPADI ÖSSZKÉPÉRT
RI-CSAJOK, Nagykanizsa, Zrínyi Miklós – Bolyai János ált. Isk., rend.: Delyné Csere Andrea, A csodapatika – EZÜST
PÉTERFY CSOPORT, Nagykanizsa, Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézménye, rend.: Jakab Andrea, Sohsevolt király bánata – EZÜST
SZENTPÉTERTÚRI SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Szentpétertúr, Szentpéterúri Általános Iskola, rend.: Kocsis István, Helén a tehén – EZÜST
SZEGEK SZÍNJÁTSZÓI, Becsvölgye, Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola, rend.: Berke Andrea, Auguszta a karácsonyi liba – EZÜST
DOMINIK DRÁMACSOPORT, Murakeresztúr, Overtones Alapfokú Művészeti Iskola, rend.: Kovácsné Kővágó Anna, Hófehérke és a hét elgyötört törpe – EZÜST
REGÉLŐK, Nagykanizsa, rend.: Delyné Csere Andrea, A gyevi bíró – EZÜST
EGRYSEK, Keszthely, Egry József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, rend.: Éles-Szamosi Petra, Idővarázs – EZÜST
VADÓCOK, Galambok, Galamboki Általános Iskola, rend.: Farkas Józsefné, Meghalsz, Banya! – BRONZ
KISOROSZLÁNOK, Lendva, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, rend.: Koter Gizella és Nad Éva, Az aranyszőrű bárány – BRONZ
DIÁXÍNPAD, Lendva, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet Lendva, 1 számú Kétnyelvű Általános Iskola, rend.: Nad Éva, Az emberke tragédiája – BRONZ
BAGLYOCSKÁK, Galambok, Galamboki Általános Iskola, rend.: Adorján Józsefné, Bendegúz iskolába megy – BRONZ

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLEM MEGYE, MISKOLC, 2017. ÁPRILIS 22.
BAGAMÉRI SZÍNJÁTSZÓK, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Girincs, Kalocsai Attiláné, Hófehérke és a hét törpe, BRONZ
KÜLÖNDÍJ A KÖZÖSSÉGTEREMTŐ PEDAGÓGIAI MUNKÁÉRT
MESEVARÁZS SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Gárdonyi Géza Tagiskola, Szuhakálló, Dr. Herczegné Ruszkai Edit, A szamárrá lett deák, BRONZ
ÓNODI KOMISZAK, Ónod, Izsó Angelika, Kampány, EMLÉKLAP
PREMIER-MISKOLC LILIOMOK, Premier AMI, Miskolc, Püspöki Péter, Invázó, EZÜST (a zsűri javasolja a meghívását a regionális bemutatóra)
PREMIER-BOLDVA, Premier AMI, Boldva, Püspöki Péter, LM, BRONZ
KÜLÖNDÍJ JAUERNIK ÁGNESNEK A SZÍNPADI MUNKÁJÁÉRT
NE-FELEJCS, Tarsoly-Toth Erika, Az már nem igaz, ARANY
GARABONCIÁS – SAJÓHÍDVÉG, Garabonciás Művészeti Iskola, Izsó Angelika, Sajóhídvég, Hó, BRONZ
GARABONCIÁS – SAJÓSZENTPÉTER, Garabonciás Művészeti Iskola, Sajószentpéter, Izsó Angelika, A róka és a holló történetének továbbgondolása, BRONZ
3+2, Molnár Gabriella, Utca-szak Kulturális Közhasznú Egyesület, Horváth Szimonetta, A butából lett okos cigány, BRONZ
RÁKÓCZI DIÁKSZÍNPAD, Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szerencs, Harkályné Kovács Katalin, Életem, te választható…, BRONZ
KAMÉLEON, Garabonciás Művészeti Iskola, Tiszalúc, Ducsai Tiborné, Csizmás Kandur, ARANY
KÜLÖNDÍJ KOVÁCS GERGŐNEK ÉS VARGA BÉLA BRENDONNAK A SZÍNPADI MUNKÁJÁÉRT
AVASTETŐI – PEGAZUS, Avastetői Ált. Isk. és AMI, Miskolc, Nagy Andrea, A Jóka ördöge, EZÜST (a zsűri javasolja a meghívását a regionális bemutatóra)
KÜLÖNDÍJ A SZÍNPADI MUNKÁJÁÉRT DOBOS LÁSZLÓNAK
AVASTETŐI – PEGAZUS CSIKÓK, Avastetői Ált. Isk. és AMI, Miskolc, Nagy Andrea, Születésnap, BRONZ
MESEERDŐ CSOPORT, Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola, AMI és Óvoda, Miskolc, Sári Katalin, Szemenszedett mese, BRONZ

PEST MEGYE, TÖKÖL – 2017. ÁPRILIS 22.
GÖDÖLLŐI GUBANCOLÓK, Gödöllő, Petőfi Sándor Általános Iskola, A bajusz, Kovács Éva – ARANY
TŰZMADARAK, Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola, VÁL-SÁ-GOK, Ácsné Csáki Ildikó – ARANY
SZÉLKÖTŐK, Fót, Németh Kálmán Általános Iskola és AMI, Családom, Bagu Géza – EZÜST (a zsűri a csoportot a regionális találkozóra javasolja)
ZSÁKHANGYA, Kistarcsa, Simándi József Általános Iskola és AMI, A fekete pont, Nagy Mónika – EZÜST
TŰZTESTVÉREK, Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola, A furulyafa, Ácsné Csáki Ildikó – EZÜST
NYITOTT KÖR SZENTENDREI SZÍNJÁTSZÓK, Szentendre, Nyitott kör Egyesület, Igaz barátok, Emődi Klaudia és Horváth Dóra – BRONZ
VARÁZSCSILLAGOK, Szigetszentmiklós József Attila Általános Iskola és AMI – BRONZ
BAKFITTY, Budapest, Centenáriumi Általános Iskola, Ábris útja, Csombor Rita, Berkes Györgyi – BRONZ
BÓBITÁK, Tököl, Weöres Sándor Általános Iskola, Ilyennek látjuk mi, Lakics Lászlóné – BRONZ
TÜCSKÖK, Tököl, “Szárny-nyitogató” AMI, Prücsök, Lakics Lászlóné – BRONZ
KÓPÉK, Tököl, “Szárny-nyitogató” AMI, Szeleburdi család, Horváth Orsolya – BRONZ

PEST MEGYE, CSEPEL – 2017. ÁPRILIS 23.
INÁRCSI SZÍNJÁTSZÓK 11-14 ÉVESEK (Inárcs, Múzsák AMI+KB36), Nem lehetsz különc egyedül, Fazekas Anna Dorottya – ARANY
ÖTLETEL-Ő (Törökbálint, Bálint Márton Ált. Isk.) Magyar népmesék (Jó tett helyébe…?), Pátkay Mónika – ARANY
IZGŐ-MOZGÓ SZÍNPAD (Budapest, Vigyázó Sándor Művelődési Ház), Törpenderül, Almássy Bettina – ARANY
DRÁMÁTALMA/PIM – Mesemúzeum (Petőfi Irodalmi Múzeum – Mesemúzeum), Halld meg!, Hantos Násfa – EZÜST
KÜLÖNDÍJ: MINTAÉRTÉKŰ SZÍNPADRA ALKALMAZÁSÉRT
CSEPELI CSEMETÉK (Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Az öreg szolgáló és a tolvaj, Szabó Zsófia – EZÜST
KEREPESKE GOMBOCSKA JÓCSONTOK CSAPATA (Kerepesi Széchenyi István Általános Iskola), A kis púpos, Almássy Bettina – EZÜST
KÜLÖNDÍJ: A KIS PÚPOS SZEREPÉNEK MEGFORMÁLÁSÁÉRT: PÁSZTOR BORI
KRAFT CSOPORT (Budakeszi, Mezei Mária Művészeti Iskola Alapítvány), Földtávolban, Kemény Rozi, Makkai Dani, Mayer Zita – EZÜST
ÉRDI HANGYÁK (Érdi Kőrösi Csoma Sándor Ált Isk.), Kamaszságok, Nagyné Balázs Gabriella – EZÜST
KÜLÖNDÍJ: AZ ÍGÉRETES CSOPORTÉRT
DERKÓ, Titkos gyász, Szivák-Tóth Viktor – EZÜST (a zsűri a csoportot a regionális találkozóra javasolja)
KÜLÖNDÍJ: CSOPORTOS SZÍNÉSZI DÍJ
AMI SZÍNKÖR (Csepel, Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Együtt, avagy miénk a ház, Kis Szabolcs – EZÜST
AZ ART OSZTÁLY (Szigetmonostor, Zöldsziget Körzeti Általános Iskola és AMI) ad/hd, Kas Kriszta – BRONZ
INÁRCSI FELSŐS DRÁMÁSOK (Inárcs, Múzsák AMI+KB35) Szökés a szivárványba, Szivák-Tóth Viktor – BRONZ
CSILLAGFÜRT (Budapest Diadal Úti Általános Iskola), A kőleves, Szilvási Ildikó – BRONZ
ÉRDI HANGYÁCSKÁK (Érdi Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.) Rikoltások (szerkesztett játék), Nagyné Balázs Gabriella – BRONZ

BÁCS KISKUN MEGYE, KECSKEMÉT, 2O17. ÁPRILIS 21.
ARANYOS DRÁMÁSOK (Kecskemét, Jövőnkért AMI), A boszorkánytanonc, Nagypál Mária – ARANY
NAPSUGÁR GYERMEKSZÍNPAD (Jászfényszaru), Ludas Matyi, Kovács Tímea – ARANY
KINCSKERESŐ KÖLYKÖK (Dusnok), Ál-arcok, Hodován Péter – ARANY
LAZARCÚ MASZKÁK (Kecskemét) Szembesítés, Sárosi Gábor – ARANY
KÜLÖNDÍJ: Erzsike szerepének megformálásáért Petrov Panna
LILIOM SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT (Kecskemét), Csókaland, avagy komámasszony kéreti…, Borsosné Horváth Krisztina – ARANY
KÜLÖNDÍJ: A színpadi koreográfiáért
LILIOMSZÖRNYEK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT (Kecskemét), A bréMAI muszikosok, Borsosné Horváth Krisztina – EZÜST
KASSAI-SOK (Szolnok), Csak egy mese…?, Darabontné Juhász Zsuzsanna – EZÜST
KÍSÉRLETI SZÍNPAD (Felsőszentiván), „Dejónekem”, Kalmár János – EZÜST
CSIRIBIRI TÁRSULAT (Kecskemét), A süket király, Vass Eysen Ábel, Wamzer Gabriella – EZÜST
KALAMAJKA EGYÜTTES (Kecskemét), Próba!?, Vass Eysen Ábel, Wamzer Gabriella – EZÜST
K.A.P. (Kölykök a pincéből) (Kecskemét), Egy másik dzsungel, Siposné Hajdú Margit, Bollerné Kiss Mária – BRONZ
KÜLÖNDÍJ: Az adaptációért
SUGOVICA CSOPORT (Baja), Kenderike, Szlavikovics Ferencné – BRONZ
KÜLÖNDÍJ: A csoport munkájáért

VAS MEGYE, CELLDÖMÖLK, 2017. ÁPRILIS 26.
REMÉNYSÉGEK (Reményik Ev. Ált és Műv. Isk.) (Szombathely), Virágszemű , Németh Gyöngyi – ARANY
KISCRAZYSZÍNÉSZEK (Soltis Lajos Színház – Gyerekstúdió) (Celldömölk), Rumini a Ferrit-szigeten, Nagy Zsuzsi – ARANY
KÜLÖNDÍJ: CSINOS CSINTALAN KÉP-ZENE DÍJ
HÁPOGÓ SOLTIS (Soltis Lajos Színház – Gyerekstúdió) (Celldömölk), Palacsintás király, Nagy Zsuzsi – EZÜST
BODOR PÉTER MŰVELŐDÉSI EGYESÜLET (Erdőszentgyörgy), A sötét aranyerdő, rendezők: Károly Bálint, Piller Ádám, csoportvezető: Szász Enikő – EZÜST
KÜLÖNDÍJ: FELSZABADULT CSOPORTOS JÁTÉKÉRT
SZELESTEI ISKOLÁSOK SZÍNJÁTSZÓ KÖRE (Szeleste), A három pösze, Szabó Szilvia – BRONZ
PÖTTYÖS HAGYOMÁNYŐRZŐ GYERMEKCSOPORT (Csehimindszent), Jóka ördöge- Arany János után Pöttyös módra, Horváth Barnabásné – BRONZ

CSONGRÁD MEGYE, SZEGED, 2017. ÁPRILIS 28.
Ő-SZÍN-TE, Kozmutza Flóra Óvoda, Általános Iskola, Hódmezővásárhely, Figyelem! Figyelem! Óriási ingyenkoncert!, Dr. Rummelné Patócs Mariann – EMLÉKLAP
PÓTSZÉK, Tabán Általános Iskola, Szeged, Ugye mi jó barátok vagyunk?, Szilágyi Gábor – EMLÉKLAP
VAJK STÚDIÓ, Vajk-sziget Általános Iskola, Budapest, Szólít a szörny, Ledő Attila – BRONZ
TÓTÁGASTÁLLÓ, Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola, Szeged, Médiamánia, Kertész Eszter – BRONZ
7. C. CSOPORT, Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola, Szeged, Ludas Matyi, Bálint Judit – BRONZ
ZSÖLLYE, Tabán Általános Iskola, Szeged, A bajusz, Szilágyi Gábor – BRONZ
SZÓSZÁTYÁROK, Csongrád és Térsége Általános Iskola, Csanytelek, A fülemüle, Sebőkné Bencsik Elvira – BRONZ
FŐNIX CSOPORT, Csengelei Alapfokú Művészeti Iskola, A félőlény, Lantosné Horváth Irén – BRONZ
SZÍNLELŐK, Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Szatymaz, A pleykás asszony, Rácz Andrea – BRONZ
TEKERGŐK, Kálvin Téri Reformátius Általános Iskola, Makó, Az adakozó fa, Nagyné Hős Ágnes – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
PÁHOLY – Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, Hú áj em?, Szilágyi Gábor –  EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
PEMETEFŰ, Jerney János Általános Iskola, Szeged, Szádeli, Lovai Ágota – ARANY
LÁJK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, Kecskemét, Tükröm, tükröm…, Borsosné Horváth Krisztina – ARANY

TOLNA MEGYE, SZEKSZÁRD, 2017. ÁPRILIS 28.
MÁKVIRÁG, Dombóvár, József Attila Általános Iskola, A szegény kisgyermek panaszai, Szalainé Balogh Erika – ARANY
GÉZENGÚZOK, Dombóvár, Belvárosi Általános iskola és AMI, Oskola-iskola, Nyári Éva – ARANY
TURBÓ CSIGA, Siófok, Beszédes József Általános Iskola, Liombruno, a hős hajós, Takács Tünde – ARANY
GARAY GERLÉK, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Leánykérés, Hefner Edit – EZÜST
CSINTALAN NEGYEDIKESEK, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Tolvaj Marcsi, Vadóc Eszter, Palla Erika – EZÜST
GARAY RIGÓK, Szekszárd, Garay János Általános Iskola és AMI, Királylány születik, Hefner Edit – BRONZ
PETŐFI KISSZÍNPAD 7.C, Sárbogárd, Petőfi SÁndor Gimnázium, Lúdas Matyi, Huszár Károly – BRONZ
MÓRÁGYI SZÍNLELŐK, Mórágyi Általános Iskola, Csirke Rózsika és Tyukica, Balogh Borbála – BRONZ
VACKOR, Szekszárd, Szent József Iskolaközpont, Vackor iskolába megy, Bertáné Hargitai Margaréta, Vadóc Eszer – EMLÉKLAP

HAJDÚ-BIHAR MEGYE, HAJDÚNÁNÁS, 2017. ÁPRILIS 29.
FINTORGÓ GYERMEK SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT, (Vámospércs) Lúdas Matyi, Somogyi László Gábor – BRONZ
KÜLÖNDÍJ SZILÁGYI ÁDÁMNAK DÖBRÖGI SZEREPÉNEK MEGFORMÁLÁSÁÉRT
PETŐFIÓKÁK, (Debrecen) A tétényi malomkő, Vitál-Török Anett – BRONZ
KincskeresŐK, (Hajdúdorog) Padlásmese, Benczéné Mátyási Katalin – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
KALÁRIS, (Balmazújváros) A nagyravágyó feketerigó, Szilágyiné Szabó Judit – BRONZ
KÜLÖNDÍJ AZ EMLÉKEZETES SZÍNPADI KÉPEKÉRT
BOLYAI-SOKK ALAPFOK 4., (Debrecen) Idővarázs, Deczki Klára Éva – EZÜST
HUNCUTKÁK, (Nagyvárad) Kövér Lajos és sovány Laci, Rusz Csilla – ARANY
KATEDRA SZÍNHÁZI MŰHELY, (Debrecen) Kockák, Jószai Zoltán – EZÜST
A DMK ALFÖLD GYERMEKSZÍNPADA, (Debrecen) Sámsemék szobrot készít avagy Játék a művészet lehetőségeiről, Várhidi Attila – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
“CSACSOGÓK”, (Tiszavasvári) Karadana átka, Dancs Katalin – BRONZ
KÜLÖNDÍJ AZ ELŐADÁS ZENEISÉGÉÉRT
CSIPETKÉK, (Ebes) Vacskamati virágja, Bálintné Bagdi Ibolya – EZÜST
BOLYAI-SOKK ALAPFOK 2., (Debrecen) Lenka-Palkó, Bessenyei Zoltán – BRONZ
SZENT JÁNOS BOGÁRKÁK, (Egyek) Kicsik és nagyok, Kiss-Menyhárt Éva – EZÜST (a zsűri javasolja az előadás meghívását a regionális bemutatóra)
ARANYOSKÁK, (Ebes) Ő és én (életjáték), Bálintné Bagdi Ibolya – BRONZ
CSICSERGŐ, (Nyíregyháza) Aranylúd, Rácz Ildikó – BRONZ
BOLYAI-SOKK ALAPFOK 5-6., (Debrecen) Hogyan hódítsuk meg a lányokat?, Deczki Klára Éva – EZÜST
ÉGBŐL POTTYANT LURKÓK (Monostorpályi) Tanyakalamajka, Szilasi Zsanett és Koncz Zsuzsanna – BRONZ
ABAKUSZ SZÍNJÁTSÓ KÖR, (Debrecen) Kárikittyom hadművelet, Nánási Brigitta Nánási Sándor – ARANY