A Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó és Fesztivál programja

Pécs, 2021. október 24-26.
október 24. vasárnap
ÜNNEP, AMIRŐL TEHETSZ… (ünnepi műsorok, ünnepségek, események)
Bóbita Bábszínház
14.00-15.00 REGISZTRÁCIÓ
15.00-15.10 Köszöntő – Kaposi László és Tóth Zoltán
15.10-17.40 Előadások
– Ünnepi műsor (rendhagyó) – részlet szemléltető október 23. Szabó Márk rendezése (20 perc)
– Miért ünneplünk egyáltalán? (nemzeti narratív identitás) – Somfai Barbara
– Hogyan válhat közös üggyé egy ünnep? (Egy március 15-e kérdései) – Meleg Gábor
– Az iskolai ünneplés kiskátéja – Körömi Gábor
– Az ünnepszerzés nézőpontjai (a ceremóniamester zenetanár, a csoportvezető-műsorkészítő, és a színjátszós mozgalmár ünneplése) – Pap Gábor
– Az ünnepi műsorok mint az iskolai ünnepségek rituáléi – Katonáné Kutai Erika
– Ünnepi események a színpadon kívül – Dolmány Mária
– Műsor vagy szertartás? – Trencsényi László

18:00 – 22:00
Room Bistro&Club
A Magyar Drámapedagógiai Társaság és az Országos Diákszínjátszó Egyesület díjátadó ünnepsége
Fogadás a konferencia és a díjátadó ünnepség résztvevői részér
Október 25. hétfő
A Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál eladásai
09:00-11:00Bóbita Bábszínház – REGISZTRÁCIÓ – A csoportok érkezése, színpadbejárás, szállás elfoglalása
09:00 – 10.30
Bóbita Bábszínház (társalgó): Kerekasztal-beszélgetés az ÜNNEP, AMIRŐL TEHETSZ… konferencia résztvevőinek

11:00-12:30
Bóbita Bábszínház – ELŐADÁSOK I. BLOKK

CsepPet
Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola
Levetkezett gönceink (13)
Fontányi Andrea

Huncutkák utánpótlás
Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde
A költői verseny (20)
Tormáné Szabó Ilona

BolyaiSokk – I.
Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A fájós fogú oroszlán (15)
Deczki Klára Éva

Petőfis Pupákok
Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola
Mi hárman (12)
Kis Tibor

12:30-14:00
Room Bistro&Club /
EBÉDSZÜNET

12:30-14:00
Bóbita Bábszínház
Színpadbejárás a csoportoknak

14:00 – 15:30
Bóbita Bábszínház – ELŐADÁSOK II. BLOKK

A Berhidai II. Rákóczi Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Ált. Isk. 4. és 8. osztálya
akatona sosefél (25)
Fésüs Éva

Mosolycsaló Gyermekcsoport
Topolya Község Művelődési Háza, Topolya, Szerbia
LÚDAS M. (35)
Crnkovity Edit, rendező: Crnkovity Gabriella

DRÁMÁSOK
1. sz. Kétnyelvű Általános Iskola, Lendva, Szlovénia
Magyar népmese: A csudamadár (20)
Žana (Kusek) Prendl. Segítője, hang és a ppt készítője: Brodar Leona

Muharay Elemér Színpad
Fóti Közművelődési és Közgyűjteményi Központ Vörösmarty Művelődési Háza, Fót
Múltidézők (25)
Révész Melinda

15:30-15:45
SZÜNET

15:45-17:25
Bóbita Bábszínház – ELŐADÁSOK III. BLOKK

Aranyos Kamaszok
Zuglói Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Budapest
Kamaszságok (14)
Lossos Borbála

Az Art Osztály zöld csoportja
Szigetmonostor Faluház
A piros lábos (20)
Kas Kriszta

Érdi Kishangyák
Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
Imbolygó iskola (15)
Nagyné Balázs Gabriella

Mester Craft (Budapest)
Budapest IX. Kerületi Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
KOCKÓ (32)
Éles Eszter

17:25-19:00
Bóbita Bábszínház – VACSORA átvétele
SZÁLLÁSOK elfoglalása
17:45 KÜLÖNBUSZ INDULÁSA a kollégiumok felé (a busz 19:10-kor indul vissza a Bábszínházhoz)

19:00-20:30
Bóbita Bábszínház (kamaraterem) – SZAKMAI BESZÉLGETÉS a zsűri, id. Bagossy László és Pap Gábor vezetésével (I-II-III. blokk)

19:00-20:00
Bóbita Bábszínház – Színpadbejárás a csoportoknak

19:30-20:00
E78 – KÖZÖS JÁTÉK
20:00-21:00
E78 – PTE Brass Band Koncert a fesztivál résztvevőinek – A NAGY BULI
21:15 KÜLÖNBUSZ INDULÁSA A KOLLÉGIUMOKBA

Október 26. kedd
07:00 – 08:00 REGGELI a konferencia és a fesztivál résztvevőinek a szálláshelyen
08:15 Különbusz indulása a Hajnóczy Kollégiumból a Bóbita Bábszínházba
08:00 – 09:00 A kedden érkezőknek regisztráció és színpadbejárás a Bóbita Bábszínházban

09:00-10:15
Bóbita Bábszínház – ELŐADÁSOK IV. BLOKK

Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja
IV. Béla Katolikus Általános Iskola és AMI, Jászfényszaru
A rettentő görög vitéz (25)
Kovács Tímea

Fókusz Gyermekszínpad
Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ, Dunaszerdahely (Szlovákia)
Érzelmek szivárványa (25)
Jarábik Gabriella, Kuklis Katalin

Pafff Színpad
Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok
Szent Antal szerencséje (16)
Rajnavölgyi Vilmos

10:15-10:30
Szünet (A közönség átsétál a Janus Egyetemi Színházba)
Janus Egyetemi Színház

Pogácsa az Arénában Színkör
Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület, Budapest
A LILA ÁLOMTÓL A FEKETE ORSZÁGIG… (12)
Koltai Judit

IfjúPOKosok
Pannon Oktatási Központ Gimnázium, Dunaújváros
„Helén, s a tehén, avagy gyalog, mint Balogh (népikomédia amolyan 21. századiasan)” (25)
Sándor Melinda

11:15-11:30
SZÜNET
11.30 – 12:30
Bóbita Bábszínház – SZAKMAI BESZÉLGETÉS a zsűri, id. Bagossy László és Pap Gábor vezetésével (IV. BLOKK)
11:30-12:30
Bóbita Bábszínház – A Bóbita Bábszínház és az Escargo Hajója Színházi és Nevelési Szövetkezet
ELŐADÁSAI A RÉSZTVEVŐKNEK
Bóbita Bábszínház: Madarak nyelve (a XXX. Kolibri Fesztiválon Michel Indali-díjat elnyert előadás)
Escargo Hajója Színházi és Nevelési Szövetkezet: Mákkirályfi

12:30-13:30
Room Bistro&Club
EBÉDSZÜNET

13:30-14:00
Bóbita Bábszínház – A TALÁLKOZÓ SZAKMAI ZÁRÁSA, DIPLOMÁK ÁTADÁSA
14:00
Bóbita Bábszínház – Úticsomagok átvétele
A csoportok hazaindulása

TÁMOGATÓK
EMBERI ERŐFORRÁS TÁMOGATÁSKEZELŐ
NEMZETI TEHETSÉG PROGRAM
NEMZETI KULTURÁLIS ALAP KÖZMŰVELŐDÉS KOLLÉGIUM

A fesztivál létrejöttét segíti Pécs Megyei Jogú Város és az Apolló Kulturális Egyesület.

Helyszínek:
Bóbita Bábszínház
(Felsővámház u. 50)
Janus Egyetemi Színház (Zsolnay Vilmos u. 16)
Room Bistro&Club (Zsolnay Vilmos u. 16)
E78 (Major u. 21)
Hajnóczy József Kollégium (Türr István u. 2)
Pécsi Református Kollégium (Engel János utca 15.)