WSO megyei bemutatók

Október 9-én a pécsi találkozóval indult a sorozat, ott került sor az első idei megyei bemutatóra – ezt 10-én még három rendezvény követte: Fóton, Székesfehérváron és Nagykanizsán. Október 20-án, kedden volt két újabb megyei bemutató: Győrött és Heves megyében, Sirokon. 
Íme, a részletek:
A XXIX. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón részt vevő / fellépő csoportok:
2020. október 9. Pécs
szakmai vendégek: Balla Richárd, Komlóczi Zoltán
Kék kavics színház – Magyarhertelend, csoportvezető: Figura Ede – Brémai muzsikusok-feldolgozás
Gézengúzok – Dombóvár, csoportvezető: Nyári Éva – A kis fenyő 

október 10. Fót
szakmai vendégek: Dolmány Mária, Herczeg Diána
Zsákhangya Nyüzsiszínház, Kistarcsa, csoportvezető: Nagy Mónika – Manómentő menőmentor (munkafolyamat-bemutató)
Muharay Elemér Színpad, Fót, csoportvezető: Révész Melinda – Múltidézők (részlet)
Az Art osztály (kék csoport) Szigetmonostor, csoportvezető: Kas Kriszta – túlÉLŐshow (nyilvános főpróba)
További résztvevők:
Szikrák – Veresegyháza, csoportvezető: Ácsné Csáki Ildikó
Tűztestvérek –  Veresegyháza, csoportvezető: Ácsné Csáki Ildikó
Tűzmadarak –  Veresegyháza, csoportvezető: Ácsné Csáki Ildikó 

október 10. Székesfehérvár
szakmai vendégek: Tóth Erzsébet, Golden Dániel  
Kodócska – Székesfehérvár, csoportvezető: Láposi Anita – A halhatatlanságra vágyó királyfi
Kodócska 2.0 –  Székesfehérvár, csoportvezető: Láposi Anita – #legyekura
Kinder spielen – Kincsesbánya, csoportvezető: Fekete Heidi – Schiffsbrüchige suchen… (Hajótöröttek keresnek…)
Prelúd pódium – Bicske, csoportvezető: Sulyokné Guba Judit 

október 10. Nagykanizsa
szakmai vendégek: Perényi Balázs, Upor László
Mozaik Társulat, Nagykanizsa, csoportvezető: Szollár-Nikolics Zsanna, A lónak vélt menyasszony
Honvéd Kaszinó Városi Színpad, Nagykanizsa, csoportvezető: Szollár-Nikolics Zsanna, Micsinai Dominik – Lusta Henrik

október 20. Győr
szakmai vendégek: Patonay Anita, Bauer Ildikó
Arrabona Kicsik – Győr, csoportvezető: Szabó Gergely – Ziskola
Dobókocka – Kunsziget, csoportvezető: Szabó Gergely – A kővé vált birodalom
résztvevőként:
Arrabona Diákszínpad, csoportvezetők: Bálint Betty, Balla Richárd, Lakatos Dorina

október 20. Sirok
szakmai vendégek: Nyári Arnold, Tölgyfa Gergely
PAFFF Színpad – Sirok, csoportvezető: Rajnavölgyi Vilmos – A makacs menyecske
Bendegúzok – Sirok, csoportvezető: Gál Zoltán – Fagyos király