ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ-RENDEZŐI FÓRUM – 2022

Figyelem, változás a programban!
A Magyar Drámapedagógiai Társaság szervezésében 2022. szeptember 24-én, szombaton 10 órai kezdettel
Helyszín: Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ
(www.drama.huwww.wso.huorszagos.talalkozo@gmail.com, tel.: +3620 2820861, +3670 9383157)
A Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó és Fesztivál nem ért véget 2022 júniusában: ebben az évben két rendezvényünk is foglalkozik a tapasztalatok feldolgozásával.
A Magyar Drámapedagógiai Társaság munkatársai a felmenő rendszerű országos program egyes állomásain a szervezés, lebonyolítás, a szakmai értékelés, a zsűrizés kapcsán is sok olyan esettel találkoznak, ami kérdést/kérdéseket vet fel, és amelyekkel a folytatásban, a későbbiekben is foglalkozni kell. Ennek egyik adekvát formája a rendezői fórum, ami idén is olyan időszakban kerül megrendezésre, amikor a csoportvezető-rendezőktől kapott visszajelzések a szervezők számára még beépíthetők a következő évad tervezésébe, programjába, és amikor a másik irányból közelítve a csoportvezetőkhöz eljutó információk még hasznosulni tudnak, beépíthetők az egyes csoportok életébe.
Az egynapos országos fórum nem vállalkozhat arra, hogy meg is oldja a felmerülő problémákat. De arra igen, hogy teret adjon a visszajelzéseknek, felerősítheti, más szintre helyezheti a szakmai kommunikációt, ami szakterületünk további fejlesztésében jelentős lépés lehet.
Fontosnak tartjuk, hogy bár elnevezésében országos a fórum, de mint a gyermekszínjátszás hazai rendezvényein rendre, itt is örömmel látjuk a határon túli magyar nyelvű gyermekszínjátszás képviselőit!
A közös ügyeink megbeszélése mellett megnézhetjük az idei WSO néhány kiváló előadását, melyeket szakmai beszélgetés követ.
A rendezvényen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!
A PROGRAM:
9.00-tól: Regisztráció
10.00: Köszöntő, bevezető – Kaposi László, a Magyar Drámapedagógiai Társaság elnöke
10.10-től (változás a programban)
Történetből szituáció, meséből valóság
A foglalkozás vezetője, Meleg Gábor írta: “Ottlik Géza Az utolsó mese c. művéből kiindulva kísérletet teszek a résztvevőkkel arra, hogy együtt színpadra varázsoljuk az irodalmi alapanyagot mindössze 45 perc alatt. A vállalkozó kedvű résztvevők több csoportban dolgoznak majd. Segítségünkre lesz a Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium néhány diákja is.”

11.00-től
VÁLOGATÁS
a 2022-es országos gyermekszínjátszó találkozó és fesztivál előadásaiból
Az előadások után rövid beszélgetés az alkotókkal – gyerekekkel és felnőttekkel
A szakmai beszélgetés vezetői: Golden Dániel, Körömi Gábor, Meleg Gábor
(A kaposvári Keltető csoport 09.23-án lemondta A szívem egy bezárt bódé c. előadást.) 

HANGZATKÁK: „Magyar vagyok!” (ünnepi műsor)
Magyar Táncművészeti Egyetem Nádasi Ferenc Gimnázium
Mozgás: néptánc
Zene: Carl Orff: Tapsrondó, illetve népdalok
Rendező: Násztor Éva
„Már az önmagában lebilincselő, ahogy Násztor Éva valódi tömeget varázsol a Marczibányi nagyszínpadára, majd ötven ifjú táncos-tanonc énekét-táncát-prózai megszólalásait követhetjük nyomon a körülbelül húszperces március 15-i műsorban, mely ráadásul a lehető legegyszerűbb, mégis leghatásosabb dramaturgiával dolgozik: szavalat, hangszerkíséretes kórus- és szólóének és tánc felel egymásra anélkül, hogy bármilyen módon is konkretizálná a forradalom eseményeit. A produkció fő értékét az jelenti, ahogyan ezek a formák, a szöveg, a zene és a tánc egymásra montírozódnak, és az, ahogyan ezt a felső tagozatos korú diákok minden pátosztól mentesen megjelenítik.”
Pap Gábor Papesz

12.00-12.15 SZÜNET
POGÁCSA AZ ARÉNÁBAN SZÍNKÖR: Az ég alatt… a lég alatt… a kék alatt…
Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület/META, Budapest
Az előadásban részlet hangzik el Vivaldi Négy évszak című művéből
A Babits és a Weöres vers megzenésítője: Tóth Regina
Koreográfus: Hermál Henriett
Rendező: Koltai Judit
„Fergeteges előadás, öröm és lélek repkedése a színpadon és a nézőtéren! Az előadás végére összeadódik a nézőség a színpadon játszók szellemi-lelki terével, már valóban együtt vagyunk. A játszók teljes életlendülettel játsszák, táncolják el életfilozófiájukat, a barátság, az elutasítás, a kirekesztettség, a befogadás, a szeretet, a magány és feloldásának életképeit, majd a közösségben való hitet. (…) Hatalmas élményt adó előadás volt!”
Láposi Terka

TEÁTRUM–KASSAI: Stílusgyakorlatok, avagy így játszunk mi!
Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok
Ötletek, színpadi játék: Ónodi Gábor
Rendező: Váradi Éva
A cím – Stílusgyakorlatok – telitalálat ahhoz a témához és formanyelvhez, melyet a csapat közel 15 percig nagyon magas szinten, remek dinamikával végig élt. Saját ötletekből műfajparódiák gyűjteményét állították össze, ahol egy tárgy, a kesztyű a kulcs a játékhoz. (…) Az előadás stílusa az irónia, a gúny, a csipkelődés, a szarkazmus sok-sok formáját vonultatja fel, nagyszerű alakításokkal. A játék egészét intelligens humor szövi át, melynek természetessége az önmagukkal való szembenézésből fakad.
Láposi Terka

13.00-13.15 SZÜNET
13.15 – 15.00
HOGYAN TOVÁBB MAGYAR GYERMEKSZÍNJÁTSZÁS?
plenáris szakmai fórum
Néhány ajánlott téma:
Pályázati kiírások nem jelentek meg, pénz nincs, talán Covid sem lesz…
Mit és miből lehet fenntartani, működtetni?
Mit csináljunk, ha nem csak az országos, de a megyei rendezvényeinkre sem lesz támogatás?
Mi a zsűri szerepe, feladata a megyei találkozókon, a változó körülmények között?
Reméljük, október elején elindul a negyedik diák- és gyermekszínjátszó-rendezői tanfolyamunk. Ezzel le is jár egy akkreditációs időszakunk. Hogyan és mit kellene változtani a képzés tematikáján?
A tanfolyami képzéseken túl: hogyan lehet segíteni a fiatal gyermekszínjátszó-rendezők munkáját, továbbképzését?
A szervezők örömmel vennék, ha a regisztrációs íven az érdeklődők jeleznék, hogy milyen támafelvetések lennének számukra fontosak.
 Rövid (maximum 2 perces) témafelvetések, kérdések alkotói, működtetői, szervezői oldalról.
– Rövid (maximum 1 perces) válaszok, reflexiók, újabb kérdések a reagálni vágyóktól.
Szervezés, további információk: Kaposi László, Körömi Gábor (orszagos.talalkozo@gmail.com, +3620 2820861, +3670 9383157)
Támogató: EMMI (kulturális államtitkárság) és jogutódja
Az országos fórum szervezői előzetesen tájékoztató szakmai anyag (e-mailben) megküldését tervezik, ezért is kérjük az érdeklődőket, éljenek a regisztráció lehetőségével!

A REGISZTRÁCIÓ MENETE:
A sikeres (és rövid idő alatt lebonyolítható) regisztráció érdekében a következőket javasoljuk:
A regisztrációs felület eléréséhez kattintson vagy másolja be a következő címet a keresőbe: Országos Gyermekszínjátszó Rendezői Fórum – regisztráció
Ha megválaszolt minden kérdést, kattintson a „küldés” vagy „submit” gombra.
A regisztrációjáról egy visszaigazoló e-mail fog érkezni az ön által megadott e-mail címre.
Amennyiben nem kapta meg, kérjük jelezze azt az orszagos.talalkozo@gmail.com e-mail címen.
Regisztrált, de később kiderül, hogy mégsem jön? Kérjük, jelezze minél előbb az orszagos.talalkozo@gmail.com e-mail címen.
Segítségét a SZERVEZŐK nevében is köszönjük!
Az online regisztráció határideje: szeptember 22. (csütörtök)
Minden regisztráló ingyenesen választhat régebbi kiadványainkból, a Drámapedagógiai Magazin gyermekszínjátszással foglalkozó számaiból.
SZERETETTEL VÁRJUK RENDEZVÉNYÜNKÖN!

OKTÓBERBEN INDUL A GYERMEK- ÉS DIÁKSZÍNJÁTSZÓ-RENDEZŐI TANFOLYAM

A Magyar Drámapedagógiai Társaság 120 órás gyermek- és diákszínjátszó-rendezői képzést indít (megfelelő számú jelentkező esetén).
A nyolc hétvégére tervezett akkreditált pedagógus-továbbképzés szombati napokon 10-18, míg vasárnap 9-14 óra között.
A képzés tervezett időpontjai: 2022-ben 1. hétvége: október 8-9., 2. hétvége: október 29-30., 3. hétvége: november 12-13., 4. hétvége: december 3-4., 5. hétvége: december 17-18., 2023-ban:  6. hétvége: január 14-15., 7. hétvége: február 11-12., 8. hétvége: február 25-26.
A képzés helyszíne: Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ (1022 Bp., Marczibányi tér 5/A)
A tanfolyam részvételi díja: 165 ezer Ft/fő (amely két részletben is fizethető)
Képzésvezető: Kaposi László
A képzés oktatói: szervezés alatt
(Tájékoztatásul: az előző években képzésünkön tanított Hajós Zsuzsa, Herczog Noémi, Hernádi Krisztina, Gyevi-Bíró Eszter, Jászay Tamás, Kaposi László, Kis Tibor, Kiss Anikó, Körömi Gábor, Pap Gábor Papesz, Perényi Balázs, Török László Dafti, Zsigó Anna)
A képzés részletes tájékoztatója letölthető.
A képzést évente egy alkalommal indítjuk.
Jelentkezés első fázisa: a részvételi szándék jelzése e-mailben: rendezoitanfolyam@gmail.com

További információk: Füsi Anna, +36 30 2979667

ELŐZETES

A Magyar Drámapedagógiai Társaság tervezett programjai, azok időpontjai az előttünk álló időszakban:
augusztus 17-18.: DRÁMA VAN – nyáron is (a részletes programmal hamarosan jelenetkezünk)
szeptember 10.: Gyermek- és diákszínjátszó-rendezői tanfolyam indul (megfelelő számú jelentkező esetén)
szeptember 17.: Drámapedagógiai tanfolyam indul (megfelelő számú jelentkező esetén)
szeptember 24.: Országos Gyermekszínjátszó-rendezői Fórum
november 18-19.: SZDN – Színház-Dráma-Nevelés módszertani hétvége (30. alkalommal)
Mindegyik tervezett (és egyben hagyományos) programunk helyszíne a Marczibányi Téri Művelődési Központ.

WSO – június 11-i, szombati előadások

A fesztivál előadásaira a debreceni Kölcsey Központban és a Vojtina Bábszínházban kerül sor 2022. június 10-11-én
Ezek a csoportok és előadások lesznek láthatók június 11-én, szombaton:

09:00- 11:15   Vojtina Bábszínház
JUNIKORNIS CSOPORT: Szegény Dzsoni és Árnika (34’)
Burattino Általános-, Középiskola és Gyermekotthon, Budapest
Lázár Ervin művét átdolgozta: Csapi Júlia
Koreográfia: Magyarné Tóth Andrea
Rendező: Csapi Júlia
ABAKUSZ GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ KÖR: Sziporkák (25’)
Abakusz Műhely Egyesület, Debrecen
Romhányi József Szamárfül című műve alapján
Rendező: Nánásiné Lókodi Andrea Balogh Zsófi
BOLYAISOKK – 5-6 évfolyam: Mesteremberek (25’)
Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Rendező: Deczki Klára Éva
LAZARCÚ MASZKÁK: Sú(j)ozó (34’)
Ciróka Bábszínház, Kecskemét
Sárosi Gábor: Sú(j)ozó
Munkatárs: Sendula Anna
Rendező: Sárosi Gábor

11:30- 12:50   Kölcsey Központ
GRIMASZK: Fehérlófia (25’)
Szent-Györgyi Albert Agóra, Szeged
Jankovics Marcell Fehérlófia című rajzfilmjének színpadi adaptációja
Jelmez: Csókási Kati, hangok: Vincze Virág
Rendező: Horváth-Kulik Szilvia
LILIPUT CSOPORT: A fülemile (8’)
Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola
Arany János A fülemile című műve alapján
Rendező: Szilágyi Gábor
TŰZTESTVÉREK: A tizenkét testvér (26’)
Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház
Jacob és Wilhelm Grimm A tizenkét testvér című meséjét átdolgozta Ácsné Csáki Ildikó
Rendező: Ácsné Csáki Ildikó
CSEPPET: A medve és a kardja (9’)
Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola
Davide Calí A medve és a kardja című művét átdolgozta Fontányi Andrea
Rendező: Fontányi Andrea

13:05- 14:20   Vojtina Bábszínház
PALICSI SZÍNJÁTSZÓ GRUND: A kis herceg (27’)
Palics Magyar Művelődési Egyesület (Szerbia)
Saint-Exupéry A kis herceg című művét átdolgozta Kalmár Zsuzsa
Asszisztens: Arnold Ildikó
Rendező: Kalmár Zsuzsa
PEGAZUS: Lucaszindróma (22’)
Miskolci Tankerületi Központ, Avastetői Általános Iskola és AMI
Az alapötlet: Janne Teller Semmi című regényéből
Rendező: Nagy Andrea
POGÁCSA AZ ARÉNÁBAN SZÍNKÖR: Az ég alatt… a lég alatt… a kék alatt… (15’)
Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület/META, Budapest
A Babits és a Weöres vers megzenésítője: Tóth Regina
Koreográfus: Hermál Henriett
Rendező: Koltai Judit

WSO – június 10-i, pénteki előadások

A fesztivál előadásaira a debreceni Kölcsey Központban és a Vojtina Bábszínházban kerül sor 2022. június 10-11-én
Ezek a csoportok és előadások lesznek láthatók június 10-én, pénteken:

11:00- 12.40 
 Kölcsey Központ
MOSOLYCSALÓ GYERMEKCSOPORT: PIPPI (25’)
Topolya Község Művelődési Háza (Szerbia)
Astrid Lindgren Harisnyás Pippijét átdolgozta Veselin Bojdev
Rendező: Crnkovity Edit és Mészáros Gábor
TEÁTRUM – KASSAI: Stílusgyakorlatok, avagy így játszunk mi! (15’)
Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok
Ötletek, színpadi játék: Ónodi Gábor
Rendező: Váradi Éva
FÓKUSZ GYERMEKSZÍNPAD: Gaudeamus igitur… (30’)
Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Dunaszerdahely (Szlovákia)
Zenei munkatárs: Patassy Andrea
Rendező: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
VÁNYAI SKACOK: A bőrönd (15’)
Ványai Ambrus Általános Iskola És Alapfokú Művészeti Iskola
56-os ünnepi filmes produkció
Rendező: Boldis Julianna
12:55- 14:55   Vojtina Bábszínház
KETTŐBÉ SZÍNMŰHELY: Éli könyve (18’)
Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Szakiskola, Kollégium és EGYMI Magyarbánhegyesi Tagintézménye
Rendező: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter
AZ ART OSZTÁLY (kék csoport): Hey, Google! (25’)
Szigetmonostor Faluház
Linn Skaber A szívem egy bezárt bódé című művét átdolgozta Kas Kriszta és a csoport
Mozgás: Ignácz Borcsa és Szilágyi Janka (a csoport tagjai)
Rendező: Kas Kriszta
BENDEGÚZOK: A walesi bárdok (16’)
Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok
Rendező: Gál Zoltán
ARRABONA DIÁKSZÍNPAD KISKÖZÉPSŐ CSOPORT: Töredékek húszhuszonkettő (30’)
Generációk Művelődési Háza, Győr
Rendező: Balla Richie
FŐNIX CSOPORT: Tündérszép Ilona és Árgyélus (15’)
Csengelei Alapfokú Művészeti Iskola
Rendező: Lantosné Horváth Irén

15:30- 17:00   Vojtina Bábszínház
BÖKÖNC: Mese-játék (15’)
Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola, Aba
Dérné Kovács Ibolya (zenei kíséret – citera)
Rendező: Tömör Zsuzsanna és Gőbölös Gábor
HUNCUTKÁK: Csúfolódó (8’)
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad (Románia)
Rendező: Rusz Csilla
KUNSZIGETI BUBORÉKOK: A halhatatlanságra vágyó királyfi (20’)
Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Rendező: Szabó Gergely
MINISZÍNI: Csoda csavar (18’)
Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest
Török Sándor Törpe című műve alapján
Rendező: Almássy Bettina
MESTERCRAFT: Át/Lépés (25’)
Budapest IX. Kerületi Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Lázár Ervin Gyere haza Mikkamakka című művét átírta: Tóth Edina
Rendező: Éles Eszter

17:15- 18:00 
 
Kölcsey Központ
KINCSKERESŐK: Natasa (10’)
Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász
Rendező: Szentirmai Gáborné
NAPSUGÁR GYERMEKSZÍNPAD: A halász meg a felesége
I. Béla Katolikus Általános Iskola és AMI, Jászfényszaru
Rendező: Kovács Tímea
STOKI-SZÍNKÖR: A fülemile (13’)
Nyergesújfalui Kernstok Károly Általános Iskola
Arany János A fülemile című műve alapján
Rendező: Komárominé Lizán Andrea

A WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁLRA MEGHÍVOTT CSOPORTOK JEGYZÉKE (2022)

A felmenő rendszerű országos találkozó záró eseményére, az országos fesztiválra a Covid utáni év remek kínálatából a megyei és a fővárosi kerületi bemutatók zsűrije által javasolt csoportok létszáma és műsorideje két fesztivált is kitöltött volna. Ezért sok kiváló előadás meghívásáról le kellett mondanunk.
A meghívott csoportok:
1. Határon innen
Kunszigeti Buborékok
, Kunsziget, Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A halhatatlanságra vágyó királyfi, r.: Szabó Gergely
Arrabona Diákszínpad – Kisközépső, Győr, Generációk Művelődési Háza, Töredékek 2022, r.: Balla Richie
Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Lucaszindróma, r.: Nagy Andrea
Bökönc, Aba, Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola, r.: : Gőbölös Gábor
Kincskeresők, Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász, Natasa (életjáték), r.: Szentirmai Gáborné
Kettőbé Színműhely, Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény Magyarbánhegyesi Tagintézménye, Éli könyve, r.: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter
Ványai Skacok, Ványai Ambrus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A bőrönd (online előadás), r.: Boldis Julianna
Bendegúzok, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, A walesi bárdok, r.: Gál Zoltán
Lazarcú Maszkák, Kecskemét, Ciróka Bábszínház, Sú(j)ozó, r.: Sárosi Gábor, asszisztens: Sendula Anna
Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, IV.Béla Katolikus Általános Iskola és AMI, A halász meg a felesége, r.: Kovács Tímea
Junikornis Csoport, Burattinó Általános és Középiskola, Gyermekotthon, Budapest, Szegény Dzsoni és Árnika, r.: Csapi Júlia
Miniszíni, Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest, Csoda-csavar, r.: Almássy Bettina
CsepPet, Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert, A medve és a kardja, r.: Fontányi Andrea
BolyaiSokk (13-14 évesek), Debrecen, Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szentivánéji álom, r.: Deczki Klára
ABAKUSZ gyermekszínjátszó csoport, Debrecen, ABAKUSZ Műhely Egyesület, Sziporkák, r.: Nánásiné Lókodi Andrea
Az Art osztály (zöld csoport), Szigetmonostor Faluház, Hey, Google!, r.: Kas Kriszta
Teátrum-Kassai, Szolnok, Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Stílusgyakorlatok, r.: Váradi Éva
Stoki-színkör, Nyergesújfalui Kernstok Károly Általános Iskola, A fülemile, r.: Komárominé Lizán Andrea
Tűztestvérek, Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola: A tizenkét testvér, r.: Ácsné Csáki Ildikó
Pogácsa az Arénában Színkör, Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület/META: Az ég alatt…a lég alatt…a kék alatt… r.: Koltai Judit
Főnix, Csengelei Alapfokú Művészeti Iskola, Tündérszép Ilona és Árgyélus, r.: Lantosné Horváth Irén
Grimaszk, Szent-Györgyi Albert Agóra: Fehérlófia, r.: Horváth-Kulik Szilvia
Liliput, Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola, Fülemile, r.: Szilágyi Gábor
Turbó Csiga, Beszédes József Általános Iskola, Siófok, Game Over, r.: Takács Tünde
MesterCraft, IX. Kerületi Molnár Ferenc Általános Iskola, Át/Lépés, r.: Éles Eszter

2. Határon túlról
Huncutkák
, Nagyvárad, ROMÁNIA, Szacsvay Imre Általános Iskola, Csúfolódó játék, r.: Rusz Csilla
Topolyai Művelődési Ház Mosolycsaló Gyermekcsoportja, SZERBIA, Pippi, r.: Crnkovity Edit
Palicsi Színjátszó Grund, Palics Magyar Művelődési Egyesület, SZERBIA, A kis herceg, r.: Kalmár Zsuzsa
Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely / SZLOVÁKIA, a Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ, Dunaszerdahely, SZLOVÁKIA, Gaudeamus igitur…, r.: Jarábik Gabriella, Kuklis Katalin

 

MINŐSÍTÉSEK – WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ, 2022

(Frissítve 05. 03-án.)
Baranya megye, Pécs, 2022. április 14.
Mandulafa Waldorf 5. osztály – Mese a lótuszvirágról – arany
Kodály legkisebbek – Szundi két apródja – arany
Caraval – Márciusi ifjak – bronz
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – Kamasz pillanatok – nem kaptak minősítést
Meszes Nagyok – Lőni vagy nem lőni – ezüst
Nagydobszai színpad – Március 15-i ünnepi műsor – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – az összetartó színházi csoportmunkáért
Papp Luca Réka (Meszes Nagyok ) – a színpadi jelenlétért 

Győr-Moson-Sopron megye, Győr, 2022. április 14.
Kunszigeti Buborékok, Kunsziget, A halhatatlanságra vágyó királyfi – arany
Arrabona Diákszínpad – Kisközépső, Töredékek 2022, Győr – arany
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr, Van ilyen – ezüst
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr, Kimaradsz – ezüst
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget, Csókák – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr – A legkritikusabb csapat
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr – A legerősebb kezdőjelenet
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget – A legjobb testvérek

Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Tiszaújváros, 2022. április 9.
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, Miskolc, Mumusok?, rendező: Nagy Andrea – bronz
Pegazus csikók, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Időhurok, rendező: Nagy Andrea – ezüst
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMI, Miskolc, Mosolyország tovább él, rendező: Király Judit – bronz
Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Lucaszindróma, rendező Nagy Andrea – arany
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Tiszaújváros,  Az irigy testvér, rendező: Tompa Klára – bronz
A zsűri a Pegazus csoport (Avastetői Általános Iskola és AMI) előadását javasolja meghívásra a debreceni országos fesztiválra.
KÜLÖNDÍJAK:
Anna Klára (Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI 2.) – Luca szerepének megformálásáért
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMi – “A csoport magas szintű együttműködésért” (csoportos különdíj)
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – “A téma izgalmas, és szórakoztató feldolgozásáért” (csoportos különdíj)
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola – “Egységes színpadi alkotómunkáért” (csoportos különdíj)

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda, 2022. április 9.
Huncutkák,  Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, Kísértések (életjáték), rendező: Tormáné Szabó Ilona – arany
Kincskeresők, Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász, Natasa (életjáték), rendező: Szentirmai Gáborné – arany
Huncutkák utánpótlás, Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, A fájós fogú oroszlán, rendező: Tormáné Szabó Ilona – ezüst

Békés megye, Gyomaendrőd, 2022. április 9.
Kettőbé Színműhely, Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény Magyarbánhegyesi Tagintézménye, Éli könyve, rendező: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter – arany 
KÜLÖNDÍJ:
Ványai Skacok, Ványai Ambrus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A bőrönd (online előadás), rendező: Boldis Julianna

Heves megye, Sirok, 2022. április 21.
A walesi bárdok, Bendegúzok, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Gál Zoltán – arany
Magyar etűdök, Pereszkék színjátszó csoport, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Huszár Éva Julianna – arany
Soha ne feledd el az emlékét! (ünnepi műsor), Sosincsvége csoport, II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, Gyöngyös, r.: Kovácsné Tuza Katalin (az előadást felvételről volt látható) – a csoport nem kért minősítést
KÜLÖNDÍJAK:
Bendegúzok – a különösen erős közösségi játékért
Pereszkék – a különösen erős közösségi játékért

Bács-Kiskun megye, Kecskemét, 2022. április 22.
Zöld Petike (népmese-feldolgozás), Diridongók színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Farkas kontra Piroska (szerkesztett játék), Petőfisek színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Hajdú-Vörös Enikő – emléklap
A rút kiskacsa (szerkesztett játék), Csiribiri csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Rácz Annamária, Wamzer Gabriella Éva – ezüst
Pattog a labda (szerkesztett játék), Tücsök csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Csiribiri komédiák, ZsebZsiványok színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – bronz
Sün Balázs, Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – bronz
SzemélyM (életjáték), Fejjel a falnak színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – ezüst
Sú(j)ozó, Lazarcú Maszkák színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Sárosi Gábor, asszisztens: Sendula Anna – arany
A halász meg a felesége, Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – arany

A három nyúl (tárgyanimációt, bábot használó előadás), Galagonya Csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – emléklap
KÜLÖNDÍJAK:
Diridongók színjátszó csoport – az előadás zenei világáért
Fejjel a falnak színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
ZsebZsiványok színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Petőfisek színjátszó csoport – a szereposztás egyedi megoldásaiért
Tücsök Csoport – a kreatív eszközhasználatért
Csiribiri Csoport – a drámajátékok beépítéséért
Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
Galagonya Csoport – a különleges látványvilágért
Lazarcú Maszkák – a kamasz útkeresés ábrázolásáért

Budapest 3. és Pest megye 2., Csepel, 2022. április 23.
Szegény Dzsoni és Árnika, Junikornis Csoport, Burattinó Általános és Középiskola, Gyermekotthon, Budapest, r: Csapi Júlia – arany
A kobold és a 3. A, Csepeli Csemeték, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – bronz
Galibás Mátyás, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa – emléklap
A tücsök és a hangya a Való Világban (stílusgyakorlatok), Aranyos Aprók, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI, Budapest, r: Lossos Borbála – arany
A három testvér, KAF-a Kölykök, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – arany
Ne hAGYd magad!, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa ) – ezüst
Csúnya királylány, Paletta, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, r: Keszy-Harmath Eszter – arany
Csoda-csavar, Miniszíni, Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest, r: Almássy Bettina – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Junikornis Csoport – összművészeti csoportos különdíj
Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad – az előadásban szereplő kórus példás összetartásáért
Miniszíni – a kisebbek és nagyobbak összjátékáért

Nógrád megye, Balassagyarmat, 2022. április 23.
A medve és a kardja, CsepPet, Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert, R.: Fontányi Andrea – arany
Volt egy szép ládika, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
A három Benedek, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
FÉBÉ TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r. Csukáné Szerémy Andrea – ezüst
A lusta legény és a szorgalmas lány, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
A nyúl története – Éljen a húsvét, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
Játék Romhányival, ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r.: Garamvölgyi Andrea – ezüst
Március üzenete, KOLLEKTÍVA, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Balassagyarmat, r.: Orosz Bernadett – ezüst
Passiójáték, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
ROSSZCSONTOK – a lendületes versmondásért
FÉBÉ TÁRSULAT – intenzív színpadi jelenlétért Baranyi Teofilnak
ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI – emlékezetes színpadi játékért Horváth Hella Napsugárnak
ROSSZCSONTOK – Péter átütő megformálásáért Pádár Tamásnak

Hajdú-Bihar megye, Hajdúnánás, 2022. április 23.
A bajusz, BolyaiSokk (3. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany
Kalózok a Dunán, Katedra Színházi Műhely – alsó tagozat, Debrecen, r.: Jószai Zoltán – bronz
A fájós fogú oroszlán, Rosszcsontok, Ebes, r.: Bálintné Bagdi Ibolya – ezüst
Sziporkák, ABAKUSZ gyermekszínjátszó csoport, Debrecen, r: Nánásiné Lókodi Andrea – arany
Stílusjátékok (A. A. Milne: Micimackó – Füles születésnapja, Tarcsai Szabó Tibor: Ki a legügyesebb?; A nyúl története – népmese), DEMKI Alföld Gyermekszínpada, Debrecen, r.: Várhidi Attila – ezüst
Katedra Színházi Műhely (felső tagozat), Debrecen, Tehetségek Háza, r.: Jószai Zoltán – ezüst
Szentivánéji álom, BolyaiSokk (5-6. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany

Vas megye, Celldömölk, 2022. április 29.
Nem mi, Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja, Celldömölk
Egy forradalmi nap Petőfivel (ünnepi műsor), Mórás Színjátszók, Móra Ferenc Általános Iskola, Répcelak – bronz
Vacskamati virágja, Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad, Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk – bronz minősítés
Elillant a pecsenye, Tücsök Bábcsoport, Celldömölki Városi Általános Iskola – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja – Varga Luca: „Benned van az erő”
Mórás Színjátszók – Pál Nóra: Szendrey Júlia alakításáért, Rácz Dávid: Petőfi alakításáért
Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad – a szeretet fontosságának felvállalásáért
Tücsök Bábcsoport – a szép, tiszta, érthető beszédért és az együttjátszás öröméért

Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, 2022. április 29.
A fülemile, Stoki-színkör, r.: Komárominé Lizán Andrea – arany
Zöldsègeket beszélünk, Lámpalázas Színjàtszók, r.: Mikolasek Zsófia – ezüst
Tikàsz Péter, Ficseri, r.: Bíró Ildikó – ezüst
Amerikai leányszöktetés, Gárdonyisok(k), r.: Szalókiné Polónyi Judit – ezüst
A bolond falu, MASKARA diákszínpad, r.: Kissnè Kóczàn Gyöngyi – ezüst
Pillanatok, Zsák Bolha, r.: Sulyokné Nagy Tünde – bronz
KÜLÖNDÍJAK:
Velsz ebek – zenei közreműködésért Pógyor Dominik
Stoki-színkör – zenei közreműködésért Krusó Kinga
Dongók – VILLANDÓ-DÍJ, avagy egy villanásnyi élményért
Lámpalázas Színjátszók – ZÖLDELLŐ-DÍJ, avagy a környezettudatos játékért
Velsz ebek – DREI LANGUAGE JÁTÈK-DÍJ avagy az integrált idegennyelv használatáért
Gárdonyisok(k) – “SOKOLDALÚ” JÁTÉK-DÍJ, avagy a speciális tárgyhasználatért
MASKARA diàkszínpad – EGYÜTT MOZDULUNK-DíJ avagy a közössègi játékért

Budapest 2. Kőbányai Gyermek és Ifjúsági Szabadidő Központ KÖSZI, 2022. április 29-30.
Tűztestvérek: A tizenkét testvér (Csáki Ildikó) – ARANY
Kőrösi: Végtelen történet: Fantázia bajban van (Lents Szilvia) – BRONZ
Csemetekert Gyermekszínház: Segítség, ember (Négyesi Nóra) – EZÜST
Kőrösi: Indiában, hol éjjel a vadak (Lents Szilvia) – EZÜST
Színteresek: Bandival álmodtam (Hermál Henriett) – BRONZ
Bóbita: Vásárban (Szilvási Ildikó) – EZÜST
Cápák: Gyermeklakodalmas, vagy amit akartok (Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Pingvinek: A Grincs (Major Zsuzsa, Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Mágnes Színház: Kamasz Panasz (Kiss Ágnes) – EZÜST
Kisfazék drámacsoport: Almabaj (Csörgei Andrea) – BRONZ
Pogácsa az Arénában Színkör: Az ég alatt…a lég alatt…a kék alatt… (Koltai Judit) – ARANY
KicsiFazék: Kelta mese (Csörgei Andrea) – EZÜST
Aranyos Kamaszok: Csoport.Terápia (Lossos Borbála) – EZÜST
KÜLÖNDÍJAK:
Tűztestvérek – Csáki Ildikó részére, a komplex pedagógiai munkáért
Csemetekert Gyermekszínház – A színpadi világ megteremtéséért
Bóbita Csoport – a Bóbita csoport szülei részére a közösségi összefogásért
Cápák, Pingvinek –Tóth Olivér Artúr részére „a szabad lélek ápolásáért”
KicsiFazék –Csörgei Andrea részére, az igényes irodalmi háttér kiválasztásáért

Gyermekszínjátszó találkozók: megyei, kerületi bemutatók

A 2022-es WSO megyei és fővárosi kerületi bemutatóinak sora 2022. május 6-7-8-n zárul.
Május 6-án Szegeden a Csongrád-Csanád megyei találkozó házigazdája a Szent-Györgyi Albert Agóra lesz.
Ugyanezen a napon a Somogy megyei gyermekszínjátszókat várja Csurgó: a program a Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnáziumban került megrendezésre.
Május 7-én a Tolna megyei gyermekszíjátszókat várják Szekszárdon a Német Színház munkatársai,
míg a Veszprém megyeieket Pétfürdőn látják örömmel a Közösségi Házban.
A rendezvénysorozat utolsó bemutatója május 8-án, szombaton a Marczibányi téren lesz.
A fellépő csoportoknak természetesen már rég regisztrálniuk kellett, de a szakmai érdeklődők, hozzátartozók számára a rendezvények nyilvánosak: ingyenesen megtekinthetők.  

A közelmúlt gyermekszínjátszó megyei vagy fővárosi kerületi bemutatói
1. A 2022-es WSO első három rendezvényére Gyomaendrődön, Kisvárdán és Tiszaújvárosban került sor április 9-én.
Az említettek közül kettő új helyszínnek számít: Tiszaújvárosban és Gyomaendrődön első alkalommal rendeztek szervező partnereink megyei gyermekszínjátszó bemutatót a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó részeként, míg Kisvárda bejáratott, régi helyszíne a gyermekszínjátszóknak.

2. Pécsett és Győrben folytattuk a WSO bemutatóit április 14-én. Mindkét említett városunkban a bábszínházakban találkoztak a gyermekszínjátszó csoportok: a Bóbita Bábszínház és a Vaskakas Bábszínház fogadta be a színjátszó gyerekeket és előadásaikat. (Köszönjük a bábszínházaknak a rendkívül pozitív hozzáállást.)

3. A WSO megyei/fővárosi kerületi bemutatóinak sorozatát hét helyszínen folytattuk április 21-24. között!!!
Április 21-én Sirokon találkoztak a Heves megyei csoportok.
A Bács-Kiskun megyei találkozóra április 22-én került sor Kecskeméten.
Április 23-án Balassagyarmaton, Csepelen, Hajdúnánáson és Székesfehérváron volt megyei vagy fővárosi kerületi találkozó.

A hétvége gyermekszínjátszó eseménydömpingjét 24-én Fóton a Pest megyei bemutató zárta.

4. 2022. április 29-én négy helyszínen került sor jelentős gyermekszínjátszó bemutatóra:
– a Fegyverneki Művelődési Ház és Könyvtárban került megrendezésre a Jász-Nagykun-Szolnok megyei találkozó.
– Celldömölkön a Soltis Lajos Színház Művelődési Egyesület volt a szervező és a befoadó, a rendezvény házigazdája
– Tatabányán a Vérta Agórája adott otthon a Komárom-Esztergom megyei bemutatónak
– a fővárosban, Kőbányán, a KÖSZI-ben (Kőbányai Gyermek és Ifjúsági Szabadidő Központ) április 29-én kezdődött és még 30-án is javában tartott a program, ahol a Kohó Kulturális és Közművelődési Egyesület volt a szervező

 

WSO: jelentkezési határidő meghosszabbítva

A gyermekszínjátszók országos találkozójára akár előadás nélkül is jöhetsz!!!
Nincs nevezési díj, és akár a március 15-i ünnepi műsorral is lehet jelentkezni.

A Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó megyei és fővárosi (kerületi) bemutatói 2022. április 9. és május 8. között lesznek.
A jelentkezési határidő meghosszabbítva – minden határidőn túl is fogadunk csoportokat!!

Ha van egy csapatod, ha készítettetek néhány etűdöt, egy színpadi játékot, egy ünnepi műsort, vagy ha csak játszani szeretnétek, találkozni hasonló érdeklődésűekkel, tanulni mások gyakorlatából, akkor is: köztünk a helyed.
Így is a nagy színjátszó közösség tagjai lehettek.
Várunk a közönség soraiba, ha idén nem készítettetek előadást!
Gyertek, tanuljunk egymástól játszani, színjátszani!
Országos fesztivál Debrecenben.
Regisztrálni ezen a címen lehet.
Azt, hogy hol lesznek a megyei, fővárosi (kerületi) találkozók – itt meg lehet nézni.