A WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁLRA MEGHÍVOTT CSOPORTOK JEGYZÉKE (2022)

A felmenő rendszerű országos találkozó záró eseményére, az országos fesztiválra a Covid utáni év remek kínálatából a megyei és a fővárosi kerületi bemutatók zsűrije által javasolt csoportok létszáma és műsorideje két fesztivált is kitöltött volna. Ezért sok kiváló előadás meghívásáról le kellett mondanunk.
A meghívott csoportok:
1. Határon innen
Kunszigeti Buborékok
, Kunsziget, Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A halhatatlanságra vágyó királyfi, r.: Szabó Gergely
Arrabona Diákszínpad – Kisközépső, Győr, Generációk Művelődési Háza, Töredékek 2022, r.: Balla Richie
Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Lucaszindróma, r.: Nagy Andrea
Bökönc, Aba, Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola, r.: : Gőbölös Gábor
Kincskeresők, Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász, Natasa (életjáték), r.: Szentirmai Gáborné
Kettőbé Színműhely, Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény Magyarbánhegyesi Tagintézménye, Éli könyve, r.: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter
Ványai Skacok, Ványai Ambrus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A bőrönd (online előadás), r.: Boldis Julianna
Bendegúzok, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, A walesi bárdok, r.: Gál Zoltán
Lazarcú Maszkák, Kecskemét, Ciróka Bábszínház, Sú(j)ozó, r.: Sárosi Gábor, asszisztens: Sendula Anna
Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, IV.Béla Katolikus Általános Iskola és AMI, A halász meg a felesége, r.: Kovács Tímea
Junikornis Csoport, Burattinó Általános és Középiskola, Gyermekotthon, Budapest, Szegény Dzsoni és Árnika, r.: Csapi Júlia
Miniszíni, Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest, Csoda-csavar, r.: Almássy Bettina
CsepPet, Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert, A medve és a kardja, r.: Fontányi Andrea
BolyaiSokk (13-14 évesek), Debrecen, Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szentivánéji álom, r.: Deczki Klára
ABAKUSZ gyermekszínjátszó csoport, Debrecen, ABAKUSZ Műhely Egyesület, Sziporkák, r.: Nánásiné Lókodi Andrea
Az Art osztály (zöld csoport), Szigetmonostor Faluház, Hey, Google!, r.: Kas Kriszta
Teátrum-Kassai, Szolnok, Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Stílusgyakorlatok, r.: Váradi Éva
Stoki-színkör, Nyergesújfalui Kernstok Károly Általános Iskola, A fülemile, r.: Komárominé Lizán Andrea
Tűztestvérek, Veresegyház, Fabriczius József Általános Iskola: A tizenkét testvér, r.: Ácsné Csáki Ildikó
Pogácsa az Arénában Színkör, Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület/META: Az ég alatt…a lég alatt…a kék alatt… r.: Koltai Judit
Főnix, Csengelei Alapfokú Művészeti Iskola, Tündérszép Ilona és Árgyélus, r.: Lantosné Horváth Irén
Grimaszk, Szent-Györgyi Albert Agóra: Fehérlófia, r.: Horváth-Kulik Szilvia
Liliput, Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola, Fülemile, r.: Szilágyi Gábor
Turbó Csiga, Beszédes József Általános Iskola, Siófok, Game Over, r.: Takács Tünde
MesterCraft, IX. Kerületi Molnár Ferenc Általános Iskola, Át/Lépés, r.: Éles Eszter

2. Határon túlról
Huncutkák
, Nagyvárad, ROMÁNIA, Szacsvay Imre Általános Iskola, Csúfolódó játék, r.: Rusz Csilla
Topolyai Művelődési Ház Mosolycsaló Gyermekcsoportja, SZERBIA, Pippi, r.: Crnkovity Edit
Palicsi Színjátszó Grund, Palics Magyar Művelődési Egyesület, SZERBIA, A kis herceg, r.: Kalmár Zsuzsa
Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely / SZLOVÁKIA, a Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ, Dunaszerdahely, SZLOVÁKIA, Gaudeamus igitur…, r.: Jarábik Gabriella, Kuklis Katalin

 

MINŐSÍTÉSEK – WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ, 2022

(Frissítve 05. 03-án.)
Baranya megye, Pécs, 2022. április 14.
Mandulafa Waldorf 5. osztály – Mese a lótuszvirágról – arany
Kodály legkisebbek – Szundi két apródja – arany
Caraval – Márciusi ifjak – bronz
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – Kamasz pillanatok – nem kaptak minősítést
Meszes Nagyok – Lőni vagy nem lőni – ezüst
Nagydobszai színpad – Március 15-i ünnepi műsor – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – az összetartó színházi csoportmunkáért
Papp Luca Réka (Meszes Nagyok ) – a színpadi jelenlétért 

Győr-Moson-Sopron megye, Győr, 2022. április 14.
Kunszigeti Buborékok, Kunsziget, A halhatatlanságra vágyó királyfi – arany
Arrabona Diákszínpad – Kisközépső, Töredékek 2022, Győr – arany
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr, Van ilyen – ezüst
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr, Kimaradsz – ezüst
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget, Csókák – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr – A legkritikusabb csapat
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr – A legerősebb kezdőjelenet
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget – A legjobb testvérek

Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Tiszaújváros, 2022. április 9.
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, Miskolc, Mumusok?, rendező: Nagy Andrea – bronz
Pegazus csikók, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Időhurok, rendező: Nagy Andrea – ezüst
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMI, Miskolc, Mosolyország tovább él, rendező: Király Judit – bronz
Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Lucaszindróma, rendező Nagy Andrea – arany
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Tiszaújváros,  Az irigy testvér, rendező: Tompa Klára – bronz
A zsűri a Pegazus csoport (Avastetői Általános Iskola és AMI) előadását javasolja meghívásra a debreceni országos fesztiválra.
KÜLÖNDÍJAK:
Anna Klára (Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI 2.) – Luca szerepének megformálásáért
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMi – “A csoport magas szintű együttműködésért” (csoportos különdíj)
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – “A téma izgalmas, és szórakoztató feldolgozásáért” (csoportos különdíj)
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola – “Egységes színpadi alkotómunkáért” (csoportos különdíj)

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda, 2022. április 9.
Huncutkák,  Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, Kísértések (életjáték), rendező: Tormáné Szabó Ilona – arany
Kincskeresők, Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász, Natasa (életjáték), rendező: Szentirmai Gáborné – arany
Huncutkák utánpótlás, Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, A fájós fogú oroszlán, rendező: Tormáné Szabó Ilona – ezüst

Békés megye, Gyomaendrőd, 2022. április 9.
Kettőbé Színműhely, Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény Magyarbánhegyesi Tagintézménye, Éli könyve, rendező: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter – arany 
KÜLÖNDÍJ:
Ványai Skacok, Ványai Ambrus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A bőrönd (online előadás), rendező: Boldis Julianna

Heves megye, Sirok, 2022. április 21.
A walesi bárdok, Bendegúzok, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Gál Zoltán – arany
Magyar etűdök, Pereszkék színjátszó csoport, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Huszár Éva Julianna – arany
Soha ne feledd el az emlékét! (ünnepi műsor), Sosincsvége csoport, II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, Gyöngyös, r.: Kovácsné Tuza Katalin (az előadást felvételről volt látható) – a csoport nem kért minősítést
KÜLÖNDÍJAK:
Bendegúzok – a különösen erős közösségi játékért
Pereszkék – a különösen erős közösségi játékért

Bács-Kiskun megye, Kecskemét, 2022. április 22.
Zöld Petike (népmese-feldolgozás), Diridongók színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Farkas kontra Piroska (szerkesztett játék), Petőfisek színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Hajdú-Vörös Enikő – emléklap
A rút kiskacsa (szerkesztett játék), Csiribiri csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Rácz Annamária, Wamzer Gabriella Éva – ezüst
Pattog a labda (szerkesztett játék), Tücsök csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Csiribiri komédiák, ZsebZsiványok színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – bronz
Sün Balázs, Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – bronz
SzemélyM (életjáték), Fejjel a falnak színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – ezüst
Sú(j)ozó, Lazarcú Maszkák színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Sárosi Gábor, asszisztens: Sendula Anna – arany
A halász meg a felesége, Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – arany

A három nyúl (tárgyanimációt, bábot használó előadás), Galagonya Csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – emléklap
KÜLÖNDÍJAK:
Diridongók színjátszó csoport – az előadás zenei világáért
Fejjel a falnak színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
ZsebZsiványok színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Petőfisek színjátszó csoport – a szereposztás egyedi megoldásaiért
Tücsök Csoport – a kreatív eszközhasználatért
Csiribiri Csoport – a drámajátékok beépítéséért
Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
Galagonya Csoport – a különleges látványvilágért
Lazarcú Maszkák – a kamasz útkeresés ábrázolásáért

Budapest 3. és Pest megye 2., Csepel, 2022. április 23.
Szegény Dzsoni és Árnika, Junikornis Csoport, Burattinó Általános és Középiskola, Gyermekotthon, Budapest, r: Csapi Júlia – arany
A kobold és a 3. A, Csepeli Csemeték, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – bronz
Galibás Mátyás, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa – emléklap
A tücsök és a hangya a Való Világban (stílusgyakorlatok), Aranyos Aprók, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI, Budapest, r: Lossos Borbála – arany
A három testvér, KAF-a Kölykök, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – arany
Ne hAGYd magad!, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa ) – ezüst
Csúnya királylány, Paletta, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, r: Keszy-Harmath Eszter – arany
Csoda-csavar, Miniszíni, Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest, r: Almássy Bettina – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Junikornis Csoport – összművészeti csoportos különdíj
Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad – az előadásban szereplő kórus példás összetartásáért
Miniszíni – a kisebbek és nagyobbak összjátékáért

Nógrád megye, Balassagyarmat, 2022. április 23.
A medve és a kardja, CsepPet, Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert, R.: Fontányi Andrea – arany
Volt egy szép ládika, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
A három Benedek, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
FÉBÉ TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r. Csukáné Szerémy Andrea – ezüst
A lusta legény és a szorgalmas lány, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
A nyúl története – Éljen a húsvét, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
Játék Romhányival, ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r.: Garamvölgyi Andrea – ezüst
Március üzenete, KOLLEKTÍVA, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Balassagyarmat, r.: Orosz Bernadett – ezüst
Passiójáték, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
ROSSZCSONTOK – a lendületes versmondásért
FÉBÉ TÁRSULAT – intenzív színpadi jelenlétért Baranyi Teofilnak
ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI – emlékezetes színpadi játékért Horváth Hella Napsugárnak
ROSSZCSONTOK – Péter átütő megformálásáért Pádár Tamásnak

Hajdú-Bihar megye, Hajdúnánás, 2022. április 23.
A bajusz, BolyaiSokk (3. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany
Kalózok a Dunán, Katedra Színházi Műhely – alsó tagozat, Debrecen, r.: Jószai Zoltán – bronz
A fájós fogú oroszlán, Rosszcsontok, Ebes, r.: Bálintné Bagdi Ibolya – ezüst
Sziporkák, ABAKUSZ gyermekszínjátszó csoport, Debrecen, r: Nánásiné Lókodi Andrea – arany
Stílusjátékok (A. A. Milne: Micimackó – Füles születésnapja, Tarcsai Szabó Tibor: Ki a legügyesebb?; A nyúl története – népmese), DEMKI Alföld Gyermekszínpada, Debrecen, r.: Várhidi Attila – ezüst
Katedra Színházi Műhely (felső tagozat), Debrecen, Tehetségek Háza, r.: Jószai Zoltán – ezüst
Szentivánéji álom, BolyaiSokk (5-6. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany

Vas megye, Celldömölk, 2022. április 29.
Nem mi, Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja, Celldömölk
Egy forradalmi nap Petőfivel (ünnepi műsor), Mórás Színjátszók, Móra Ferenc Általános Iskola, Répcelak – bronz
Vacskamati virágja, Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad, Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk – bronz minősítés
Elillant a pecsenye, Tücsök Bábcsoport, Celldömölki Városi Általános Iskola – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja – Varga Luca: „Benned van az erő”
Mórás Színjátszók – Pál Nóra: Szendrey Júlia alakításáért, Rácz Dávid: Petőfi alakításáért
Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad – a szeretet fontosságának felvállalásáért
Tücsök Bábcsoport – a szép, tiszta, érthető beszédért és az együttjátszás öröméért

Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, 2022. április 29.
A fülemile, Stoki-színkör, r.: Komárominé Lizán Andrea – arany
Zöldsègeket beszélünk, Lámpalázas Színjàtszók, r.: Mikolasek Zsófia – ezüst
Tikàsz Péter, Ficseri, r.: Bíró Ildikó – ezüst
Amerikai leányszöktetés, Gárdonyisok(k), r.: Szalókiné Polónyi Judit – ezüst
A bolond falu, MASKARA diákszínpad, r.: Kissnè Kóczàn Gyöngyi – ezüst
Pillanatok, Zsák Bolha, r.: Sulyokné Nagy Tünde – bronz
KÜLÖNDÍJAK:
Velsz ebek – zenei közreműködésért Pógyor Dominik
Stoki-színkör – zenei közreműködésért Krusó Kinga
Dongók – VILLANDÓ-DÍJ, avagy egy villanásnyi élményért
Lámpalázas Színjátszók – ZÖLDELLŐ-DÍJ, avagy a környezettudatos játékért
Velsz ebek – DREI LANGUAGE JÁTÈK-DÍJ avagy az integrált idegennyelv használatáért
Gárdonyisok(k) – “SOKOLDALÚ” JÁTÉK-DÍJ, avagy a speciális tárgyhasználatért
MASKARA diàkszínpad – EGYÜTT MOZDULUNK-DíJ avagy a közössègi játékért

Budapest 2. Kőbányai Gyermek és Ifjúsági Szabadidő Központ KÖSZI, 2022. április 29-30.
Tűztestvérek: A tizenkét testvér (Csáki Ildikó) – ARANY
Kőrösi: Végtelen történet: Fantázia bajban van (Lents Szilvia) – BRONZ
Csemetekert Gyermekszínház: Segítség, ember (Négyesi Nóra) – EZÜST
Kőrösi: Indiában, hol éjjel a vadak (Lents Szilvia) – EZÜST
Színteresek: Bandival álmodtam (Hermál Henriett) – BRONZ
Bóbita: Vásárban (Szilvási Ildikó) – EZÜST
Cápák: Gyermeklakodalmas, vagy amit akartok (Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Pingvinek: A Grincs (Major Zsuzsa, Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Mágnes Színház: Kamasz Panasz (Kiss Ágnes) – EZÜST
Kisfazék drámacsoport: Almabaj (Csörgei Andrea) – BRONZ
Pogácsa az Arénában Színkör: Az ég alatt…a lég alatt…a kék alatt… (Koltai Judit) – ARANY
KicsiFazék: Kelta mese (Csörgei Andrea) – EZÜST
Aranyos Kamaszok: Csoport.Terápia (Lossos Borbála) – EZÜST
KÜLÖNDÍJAK:
Tűztestvérek – Csáki Ildikó részére, a komplex pedagógiai munkáért
Csemetekert Gyermekszínház – A színpadi világ megteremtéséért
Bóbita Csoport – a Bóbita csoport szülei részére a közösségi összefogásért
Cápák, Pingvinek –Tóth Olivér Artúr részére „a szabad lélek ápolásáért”
KicsiFazék –Csörgei Andrea részére, az igényes irodalmi háttér kiválasztásáért

Gyermekszínjátszó találkozók: megyei, kerületi bemutatók

A 2022-es WSO megyei és fővárosi kerületi bemutatóinak sora 2022. május 6-7-8-n zárul.
Május 6-án Szegeden a Csongrád-Csanád megyei találkozó házigazdája a Szent-Györgyi Albert Agóra lesz.
Ugyanezen a napon a Somogy megyei gyermekszínjátszókat várja Csurgó: a program a Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnáziumban került megrendezésre.
Május 7-én a Tolna megyei gyermekszíjátszókat várják Szekszárdon a Német Színház munkatársai,
míg a Veszprém megyeieket Pétfürdőn látják örömmel a Közösségi Házban.
A rendezvénysorozat utolsó bemutatója május 8-án, szombaton a Marczibányi téren lesz.
A fellépő csoportoknak természetesen már rég regisztrálniuk kellett, de a szakmai érdeklődők, hozzátartozók számára a rendezvények nyilvánosak: ingyenesen megtekinthetők.  

A közelmúlt gyermekszínjátszó megyei vagy fővárosi kerületi bemutatói
1. A 2022-es WSO első három rendezvényére Gyomaendrődön, Kisvárdán és Tiszaújvárosban került sor április 9-én.
Az említettek közül kettő új helyszínnek számít: Tiszaújvárosban és Gyomaendrődön első alkalommal rendeztek szervező partnereink megyei gyermekszínjátszó bemutatót a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó részeként, míg Kisvárda bejáratott, régi helyszíne a gyermekszínjátszóknak.

2. Pécsett és Győrben folytattuk a WSO bemutatóit április 14-én. Mindkét említett városunkban a bábszínházakban találkoztak a gyermekszínjátszó csoportok: a Bóbita Bábszínház és a Vaskakas Bábszínház fogadta be a színjátszó gyerekeket és előadásaikat. (Köszönjük a bábszínházaknak a rendkívül pozitív hozzáállást.)

3. A WSO megyei/fővárosi kerületi bemutatóinak sorozatát hét helyszínen folytattuk április 21-24. között!!!
Április 21-én Sirokon találkoztak a Heves megyei csoportok.
A Bács-Kiskun megyei találkozóra április 22-én került sor Kecskeméten.
Április 23-án Balassagyarmaton, Csepelen, Hajdúnánáson és Székesfehérváron volt megyei vagy fővárosi kerületi találkozó.

A hétvége gyermekszínjátszó eseménydömpingjét 24-én Fóton a Pest megyei bemutató zárta.

4. 2022. április 29-én négy helyszínen került sor jelentős gyermekszínjátszó bemutatóra:
– a Fegyverneki Művelődési Ház és Könyvtárban került megrendezésre a Jász-Nagykun-Szolnok megyei találkozó.
– Celldömölkön a Soltis Lajos Színház Művelődési Egyesület volt a szervező és a befoadó, a rendezvény házigazdája
– Tatabányán a Vérta Agórája adott otthon a Komárom-Esztergom megyei bemutatónak
– a fővárosban, Kőbányán, a KÖSZI-ben (Kőbányai Gyermek és Ifjúsági Szabadidő Központ) április 29-én kezdődött és még 30-án is javában tartott a program, ahol a Kohó Kulturális és Közművelődési Egyesület volt a szervező