WSO – június 11-i, szombati előadások

A fesztivál előadásaira a debreceni Kölcsey Központban és a Vojtina Bábszínházban kerül sor 2022. június 10-11-én
Ezek a csoportok és előadások lesznek láthatók június 11-én, szombaton:

09:00- 11:15   Vojtina Bábszínház
JUNIKORNIS CSOPORT: Szegény Dzsoni és Árnika (34’)
Burattino Általános-, Középiskola és Gyermekotthon, Budapest
Lázár Ervin művét átdolgozta: Csapi Júlia
Koreográfia: Magyarné Tóth Andrea
Rendező: Csapi Júlia
ABAKUSZ GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ KÖR: Sziporkák (25’)
Abakusz Műhely Egyesület, Debrecen
Romhányi József Szamárfül című műve alapján
Rendező: Nánásiné Lókodi Andrea Balogh Zsófi
BOLYAISOKK – 5-6 évfolyam: Mesteremberek (25’)
Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Rendező: Deczki Klára Éva
LAZARCÚ MASZKÁK: Sú(j)ozó (34’)
Ciróka Bábszínház, Kecskemét
Sárosi Gábor: Sú(j)ozó
Munkatárs: Sendula Anna
Rendező: Sárosi Gábor

11:30- 12:50   Kölcsey Központ
GRIMASZK: Fehérlófia (25’)
Szent-Györgyi Albert Agóra, Szeged
Jankovics Marcell Fehérlófia című rajzfilmjének színpadi adaptációja
Jelmez: Csókási Kati, hangok: Vincze Virág
Rendező: Horváth-Kulik Szilvia
LILIPUT CSOPORT: A fülemile (8’)
Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola
Arany János A fülemile című műve alapján
Rendező: Szilágyi Gábor
TŰZTESTVÉREK: A tizenkét testvér (26’)
Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház
Jacob és Wilhelm Grimm A tizenkét testvér című meséjét átdolgozta Ácsné Csáki Ildikó
Rendező: Ácsné Csáki Ildikó
CSEPPET: A medve és a kardja (9’)
Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola
Davide Calí A medve és a kardja című művét átdolgozta Fontányi Andrea
Rendező: Fontányi Andrea

13:05- 14:20   Vojtina Bábszínház
PALICSI SZÍNJÁTSZÓ GRUND: A kis herceg (27’)
Palics Magyar Művelődési Egyesület (Szerbia)
Saint-Exupéry A kis herceg című művét átdolgozta Kalmár Zsuzsa
Asszisztens: Arnold Ildikó
Rendező: Kalmár Zsuzsa
PEGAZUS: Lucaszindróma (22’)
Miskolci Tankerületi Központ, Avastetői Általános Iskola és AMI
Az alapötlet: Janne Teller Semmi című regényéből
Rendező: Nagy Andrea
POGÁCSA AZ ARÉNÁBAN SZÍNKÖR: Az ég alatt… a lég alatt… a kék alatt… (15’)
Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület/META, Budapest
A Babits és a Weöres vers megzenésítője: Tóth Regina
Koreográfus: Hermál Henriett
Rendező: Koltai Judit

WSO – június 10-i, pénteki előadások

A fesztivál előadásaira a debreceni Kölcsey Központban és a Vojtina Bábszínházban kerül sor 2022. június 10-11-én
Ezek a csoportok és előadások lesznek láthatók június 10-én, pénteken:

11:00- 12.40 
 Kölcsey Központ
MOSOLYCSALÓ GYERMEKCSOPORT: PIPPI (25’)
Topolya Község Művelődési Háza (Szerbia)
Astrid Lindgren Harisnyás Pippijét átdolgozta Veselin Bojdev
Rendező: Crnkovity Edit és Mészáros Gábor
TEÁTRUM – KASSAI: Stílusgyakorlatok, avagy így játszunk mi! (15’)
Teátrum Alapfokú Művészeti Iskola, Szolnok
Ötletek, színpadi játék: Ónodi Gábor
Rendező: Váradi Éva
FÓKUSZ GYERMEKSZÍNPAD: Gaudeamus igitur… (30’)
Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Dunaszerdahely (Szlovákia)
Zenei munkatárs: Patassy Andrea
Rendező: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
VÁNYAI SKACOK: A bőrönd (15’)
Ványai Ambrus Általános Iskola És Alapfokú Művészeti Iskola
56-os ünnepi filmes produkció
Rendező: Boldis Julianna
12:55- 14:55   Vojtina Bábszínház
KETTŐBÉ SZÍNMŰHELY: Éli könyve (18’)
Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Szakiskola, Kollégium és EGYMI Magyarbánhegyesi Tagintézménye
Rendező: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter
AZ ART OSZTÁLY (kék csoport): Hey, Google! (25’)
Szigetmonostor Faluház
Linn Skaber A szívem egy bezárt bódé című művét átdolgozta Kas Kriszta és a csoport
Mozgás: Ignácz Borcsa és Szilágyi Janka (a csoport tagjai)
Rendező: Kas Kriszta
BENDEGÚZOK: A walesi bárdok (16’)
Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok
Rendező: Gál Zoltán
ARRABONA DIÁKSZÍNPAD KISKÖZÉPSŐ CSOPORT: Töredékek húszhuszonkettő (30’)
Generációk Művelődési Háza, Győr
Rendező: Balla Richie
FŐNIX CSOPORT: Tündérszép Ilona és Árgyélus (15’)
Csengelei Alapfokú Művészeti Iskola
Rendező: Lantosné Horváth Irén

15:30- 17:00   Vojtina Bábszínház
BÖKÖNC: Mese-játék (15’)
Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola, Aba
Dérné Kovács Ibolya (zenei kíséret – citera)
Rendező: Tömör Zsuzsanna és Gőbölös Gábor
HUNCUTKÁK: Csúfolódó (8’)
Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad (Románia)
Rendező: Rusz Csilla
KUNSZIGETI BUBORÉKOK: A halhatatlanságra vágyó királyfi (20’)
Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Rendező: Szabó Gergely
MINISZÍNI: Csoda csavar (18’)
Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest
Török Sándor Törpe című műve alapján
Rendező: Almássy Bettina
MESTERCRAFT: Át/Lépés (25’)
Budapest IX. Kerületi Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Lázár Ervin Gyere haza Mikkamakka című művét átírta: Tóth Edina
Rendező: Éles Eszter

17:15- 18:00 
 
Kölcsey Központ
KINCSKERESŐK: Natasa (10’)
Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász
Rendező: Szentirmai Gáborné
NAPSUGÁR GYERMEKSZÍNPAD: A halász meg a felesége
I. Béla Katolikus Általános Iskola és AMI, Jászfényszaru
Rendező: Kovács Tímea
STOKI-SZÍNKÖR: A fülemile (13’)
Nyergesújfalui Kernstok Károly Általános Iskola
Arany János A fülemile című műve alapján
Rendező: Komárominé Lizán Andrea