MINŐSÍTÉSEK – WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ, 2022

(Frissítve 05. 03-án.)
Baranya megye, Pécs, 2022. április 14.
Mandulafa Waldorf 5. osztály – Mese a lótuszvirágról – arany
Kodály legkisebbek – Szundi két apródja – arany
Caraval – Márciusi ifjak – bronz
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – Kamasz pillanatok – nem kaptak minősítést
Meszes Nagyok – Lőni vagy nem lőni – ezüst
Nagydobszai színpad – Március 15-i ünnepi műsor – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – az összetartó színházi csoportmunkáért
Papp Luca Réka (Meszes Nagyok ) – a színpadi jelenlétért 

Győr-Moson-Sopron megye, Győr, 2022. április 14.
Kunszigeti Buborékok, Kunsziget, A halhatatlanságra vágyó királyfi – arany
Arrabona Diákszínpad – Kisközépső, Töredékek 2022, Győr – arany
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr, Van ilyen – ezüst
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr, Kimaradsz – ezüst
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget, Csókák – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr – A legkritikusabb csapat
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr – A legerősebb kezdőjelenet
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget – A legjobb testvérek

Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Tiszaújváros, 2022. április 9.
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, Miskolc, Mumusok?, rendező: Nagy Andrea – bronz
Pegazus csikók, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Időhurok, rendező: Nagy Andrea – ezüst
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMI, Miskolc, Mosolyország tovább él, rendező: Király Judit – bronz
Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Lucaszindróma, rendező Nagy Andrea – arany
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Tiszaújváros,  Az irigy testvér, rendező: Tompa Klára – bronz
A zsűri a Pegazus csoport (Avastetői Általános Iskola és AMI) előadását javasolja meghívásra a debreceni országos fesztiválra.
KÜLÖNDÍJAK:
Anna Klára (Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI 2.) – Luca szerepének megformálásáért
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMi – “A csoport magas szintű együttműködésért” (csoportos különdíj)
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – “A téma izgalmas, és szórakoztató feldolgozásáért” (csoportos különdíj)
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola – “Egységes színpadi alkotómunkáért” (csoportos különdíj)

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda, 2022. április 9.
Huncutkák,  Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, Kísértések (életjáték), rendező: Tormáné Szabó Ilona – arany
Kincskeresők, Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász, Natasa (életjáték), rendező: Szentirmai Gáborné – arany
Huncutkák utánpótlás, Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, A fájós fogú oroszlán, rendező: Tormáné Szabó Ilona – ezüst

Békés megye, Gyomaendrőd, 2022. április 9.
Kettőbé Színműhely, Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény Magyarbánhegyesi Tagintézménye, Éli könyve, rendező: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter – arany 
KÜLÖNDÍJ:
Ványai Skacok, Ványai Ambrus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A bőrönd (online előadás), rendező: Boldis Julianna

Heves megye, Sirok, 2022. április 21.
A walesi bárdok, Bendegúzok, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Gál Zoltán – arany
Magyar etűdök, Pereszkék színjátszó csoport, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Huszár Éva Julianna – arany
Soha ne feledd el az emlékét! (ünnepi műsor), Sosincsvége csoport, II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, Gyöngyös, r.: Kovácsné Tuza Katalin (az előadást felvételről volt látható) – a csoport nem kért minősítést
KÜLÖNDÍJAK:
Bendegúzok – a különösen erős közösségi játékért
Pereszkék – a különösen erős közösségi játékért

Bács-Kiskun megye, Kecskemét, 2022. április 22.
Zöld Petike (népmese-feldolgozás), Diridongók színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Farkas kontra Piroska (szerkesztett játék), Petőfisek színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Hajdú-Vörös Enikő – emléklap
A rút kiskacsa (szerkesztett játék), Csiribiri csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Rácz Annamária, Wamzer Gabriella Éva – ezüst
Pattog a labda (szerkesztett játék), Tücsök csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Csiribiri komédiák, ZsebZsiványok színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – bronz
Sün Balázs, Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – bronz
SzemélyM (életjáték), Fejjel a falnak színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – ezüst
Sú(j)ozó, Lazarcú Maszkák színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Sárosi Gábor, asszisztens: Sendula Anna – arany
A halász meg a felesége, Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – arany

A három nyúl (tárgyanimációt, bábot használó előadás), Galagonya Csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – emléklap
KÜLÖNDÍJAK:
Diridongók színjátszó csoport – az előadás zenei világáért
Fejjel a falnak színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
ZsebZsiványok színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Petőfisek színjátszó csoport – a szereposztás egyedi megoldásaiért
Tücsök Csoport – a kreatív eszközhasználatért
Csiribiri Csoport – a drámajátékok beépítéséért
Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
Galagonya Csoport – a különleges látványvilágért
Lazarcú Maszkák – a kamasz útkeresés ábrázolásáért

Budapest 3. és Pest megye 2., Csepel, 2022. április 23.
Szegény Dzsoni és Árnika, Junikornis Csoport, Burattinó Általános és Középiskola, Gyermekotthon, Budapest, r: Csapi Júlia – arany
A kobold és a 3. A, Csepeli Csemeték, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – bronz
Galibás Mátyás, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa – emléklap
A tücsök és a hangya a Való Világban (stílusgyakorlatok), Aranyos Aprók, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI, Budapest, r: Lossos Borbála – arany
A három testvér, KAF-a Kölykök, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – arany
Ne hAGYd magad!, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa ) – ezüst
Csúnya királylány, Paletta, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, r: Keszy-Harmath Eszter – arany
Csoda-csavar, Miniszíni, Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest, r: Almássy Bettina – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Junikornis Csoport – összművészeti csoportos különdíj
Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad – az előadásban szereplő kórus példás összetartásáért
Miniszíni – a kisebbek és nagyobbak összjátékáért

Nógrád megye, Balassagyarmat, 2022. április 23.
A medve és a kardja, CsepPet, Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert, R.: Fontányi Andrea – arany
Volt egy szép ládika, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
A három Benedek, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
FÉBÉ TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r. Csukáné Szerémy Andrea – ezüst
A lusta legény és a szorgalmas lány, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
A nyúl története – Éljen a húsvét, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
Játék Romhányival, ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r.: Garamvölgyi Andrea – ezüst
Március üzenete, KOLLEKTÍVA, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Balassagyarmat, r.: Orosz Bernadett – ezüst
Passiójáték, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
ROSSZCSONTOK – a lendületes versmondásért
FÉBÉ TÁRSULAT – intenzív színpadi jelenlétért Baranyi Teofilnak
ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI – emlékezetes színpadi játékért Horváth Hella Napsugárnak
ROSSZCSONTOK – Péter átütő megformálásáért Pádár Tamásnak

Hajdú-Bihar megye, Hajdúnánás, 2022. április 23.
A bajusz, BolyaiSokk (3. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany
Kalózok a Dunán, Katedra Színházi Műhely – alsó tagozat, Debrecen, r.: Jószai Zoltán – bronz
A fájós fogú oroszlán, Rosszcsontok, Ebes, r.: Bálintné Bagdi Ibolya – ezüst
Sziporkák, ABAKUSZ gyermekszínjátszó csoport, Debrecen, r: Nánásiné Lókodi Andrea – arany
Stílusjátékok (A. A. Milne: Micimackó – Füles születésnapja, Tarcsai Szabó Tibor: Ki a legügyesebb?; A nyúl története – népmese), DEMKI Alföld Gyermekszínpada, Debrecen, r.: Várhidi Attila – ezüst
Katedra Színházi Műhely (felső tagozat), Debrecen, Tehetségek Háza, r.: Jószai Zoltán – ezüst
Szentivánéji álom, BolyaiSokk (5-6. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany

Vas megye, Celldömölk, 2022. április 29.
Nem mi, Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja, Celldömölk
Egy forradalmi nap Petőfivel (ünnepi műsor), Mórás Színjátszók, Móra Ferenc Általános Iskola, Répcelak – bronz
Vacskamati virágja, Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad, Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk – bronz minősítés
Elillant a pecsenye, Tücsök Bábcsoport, Celldömölki Városi Általános Iskola – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja – Varga Luca: „Benned van az erő”
Mórás Színjátszók – Pál Nóra: Szendrey Júlia alakításáért, Rácz Dávid: Petőfi alakításáért
Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad – a szeretet fontosságának felvállalásáért
Tücsök Bábcsoport – a szép, tiszta, érthető beszédért és az együttjátszás öröméért

Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, 2022. április 29.
A fülemile, Stoki-színkör, r.: Komárominé Lizán Andrea – arany
Zöldsègeket beszélünk, Lámpalázas Színjàtszók, r.: Mikolasek Zsófia – ezüst
Tikàsz Péter, Ficseri, r.: Bíró Ildikó – ezüst
Amerikai leányszöktetés, Gárdonyisok(k), r.: Szalókiné Polónyi Judit – ezüst
A bolond falu, MASKARA diákszínpad, r.: Kissnè Kóczàn Gyöngyi – ezüst
Pillanatok, Zsák Bolha, r.: Sulyokné Nagy Tünde – bronz
KÜLÖNDÍJAK:
Velsz ebek – zenei közreműködésért Pógyor Dominik
Stoki-színkör – zenei közreműködésért Krusó Kinga
Dongók – VILLANDÓ-DÍJ, avagy egy villanásnyi élményért
Lámpalázas Színjátszók – ZÖLDELLŐ-DÍJ, avagy a környezettudatos játékért
Velsz ebek – DREI LANGUAGE JÁTÈK-DÍJ avagy az integrált idegennyelv használatáért
Gárdonyisok(k) – “SOKOLDALÚ” JÁTÉK-DÍJ, avagy a speciális tárgyhasználatért
MASKARA diàkszínpad – EGYÜTT MOZDULUNK-DíJ avagy a közössègi játékért

Budapest 2. Kőbányai Gyermek és Ifjúsági Szabadidő Központ KÖSZI, 2022. április 29-30.
Tűztestvérek: A tizenkét testvér (Csáki Ildikó) – ARANY
Kőrösi: Végtelen történet: Fantázia bajban van (Lents Szilvia) – BRONZ
Csemetekert Gyermekszínház: Segítség, ember (Négyesi Nóra) – EZÜST
Kőrösi: Indiában, hol éjjel a vadak (Lents Szilvia) – EZÜST
Színteresek: Bandival álmodtam (Hermál Henriett) – BRONZ
Bóbita: Vásárban (Szilvási Ildikó) – EZÜST
Cápák: Gyermeklakodalmas, vagy amit akartok (Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Pingvinek: A Grincs (Major Zsuzsa, Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Mágnes Színház: Kamasz Panasz (Kiss Ágnes) – EZÜST
Kisfazék drámacsoport: Almabaj (Csörgei Andrea) – BRONZ
Pogácsa az Arénában Színkör: Az ég alatt…a lég alatt…a kék alatt… (Koltai Judit) – ARANY
KicsiFazék: Kelta mese (Csörgei Andrea) – EZÜST
Aranyos Kamaszok: Csoport.Terápia (Lossos Borbála) – EZÜST
KÜLÖNDÍJAK:
Tűztestvérek – Csáki Ildikó részére, a komplex pedagógiai munkáért
Csemetekert Gyermekszínház – A színpadi világ megteremtéséért
Bóbita Csoport – a Bóbita csoport szülei részére a közösségi összefogásért
Cápák, Pingvinek –Tóth Olivér Artúr részére „a szabad lélek ápolásáért”
KicsiFazék –Csörgei Andrea részére, az igényes irodalmi háttér kiválasztásáért